22 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ostrowscy – jak się robi Rekordzistę Polski – wywiad już w niedzielę


Poznań jest miejscem skąd pochodzi wielu znanych zawodników. Na kilka dni przed maratonem poznańskim zrobiliśmy biegowy wywiad z Arturem i Ryszardem Ostrowskimi, czyli sprawcami chyba największej niespodzianki tego sezonu, poprawienia 14letniego Rekordu Polski na 1500m. Jak trenują, jacy to ludzie a nawet w czym gotują zupę – dowiecie się z wywiadu który opublikujemy na bieganie.pl już w najbliższą niedzielę o 21:00.

Adam Klein: ” Znam większość liczących się polskich zawodników. I gdybym narysował oś, gdzie z jednej strony byłaby skromność a z drugiej strony zarozumialstwo to spora część zawodników, często wcale nie bardzo liczących się, byłaby po tej drugiej stronie. Część pewnie po środku i naprawdę mało byłoby po stronie skromności. Czasem dotyczy to także trenerów, choć u trenerów skromność jest jednak średnio większa. Przeżyli w swoim życiu już tyle porażek swoich podopiecznych, które musiały nauczyć ich pokory, że byłoby dziwne, gdyby nie nabyli dzięki temu pewnej skromności. Tak czy inaczej, spotkałem się w Poznaniu z dwoma Rekordzistami Polski.  I pomimo tego, że ich osiągnięcia są znacznie powyżej średniej krajowej to są nadal bardzo skromni i życzę im tego, żeby takimi pozostali.”

Po świetnych biegach Artura Ostrowskiego pod koniec sezonu, wszyscy zastanawiają cię: jak oni to zrobili? Jeśli więc interesuje was jak wygląda ich trening, ile kilometrów, jakie są tempa treningów, jak mocne treningi ciągłe a jak interwałowe – to zapraszamy do przeczytania wywiadu. Jeśli interesuje was poza tym, jak wygląda ich codzienne życie, czy robią coś poza bieganiem to dowiecie się tego również. Poniżej – wprowadzenie.

Możliwość komentowania została wyłączona.