NB 1080v12
 
21 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Oscar Pistorius skazany na 5 lat więzienia


5 lat więzienia, taką karę za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki otrzymał Oscar Pistorius. Ponadto słynny niepełnosprawny biegacz otrzymał karę trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat za strzały w miejscu publicznym.

pistorius_2.jpg

O tym, że Pistorius jest winny nieumyślnego spowodowania śmierci Reevy Steenkamp sąd w Pretorii orzekł 12 września. Wówczas niepełnosprawny biegacz oczyszczony został z zarzutu morderstwa z premedytacją. Sędzia Thokozile Masipa odczytująca uzasadnienie wyroku poinformowała, że wersja zdarzeń przedstawiona przez samego Pistoriusa, jakoby ten pomylił swoją dziewczynę z włamywaczem jest prawdopodobna. 

Wobec takiego wyroku lekkoatleta uniknął kary dożywocia. Do więzienia, o czym dowiedzieliśmy się 21 października, trafi na 5 lat.

Dodatkowo Pistorius ukarany został karą 3 lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat za strzały w miejscu publicznym. Obie kary nie będą się jednak sumowały.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło 14 lutego 2013 roku w domu lekkoatlety. Pistorius zastrzelił w swoim mieszkaniu własną narzeczoną. Zawodnikowi postawiony został zarzut morderstwa z premedytacją – ten nie przyznał się jednak do winy twierdząc, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Oscar Pistorius to pierwszy w historii lekkoatletą z protezami, który w Igrzyskach Olimpijskich rywalizował z pełnosprawnymi sportowcami w biegu na 400 m i 4x 400 m.
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl