New Balance 1080v12
 
9 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

ORLEN Warsaw Marathon: Poszukiwani pacemakerzy na 3:00 i 3:40


orlen pacemaker 200Szukamy dwóch pacemakerów na wyniki: 3:00 i 3:40 na potrzeby I edycji ORLEN Warsaw Marathon (21 kwietnia). Pacemaker to biegacz, którego zadaniem jest w trakcie biegu nadawanie odpowiedniego, przemyślanego tempa, aby końcowy wynik był zgodny z założeniami.


Adam Klein, bieganie.pl: Niestety z przyczyn losowych wypadli dwaj pacemakerzy i szukamy zastępców. To powinni być doświadczeni zawodnicy a jednocześnie ze sporym zapasem na dany czas, tak, żeby prowadzenie na dany wynik nie nastręczało im najmniejszych problemów. Bycie pacemakerem to wbrew pozorom wcale nie takie banalne zajęcie, bierzecie w pewnym sensie odpowiedzialność za grupę ludzi z których większość nastawia się na życiówkę. Nie biegniecie dla siebie, tylko pomagacie innym. Myślę, że to bardzo ciekawe doświadczenie. Jeśli ktoś z was chciałby zostac oficjalnym Pacemakerem ORLEN Warsaw Marathon prosiłbym o kontakt pod adresem mailowym: trening@bieganie.pl lub przez telefon: 22 428 26 43 aby porozmawiać o szczegółach.

Co oznacza 3:00 i 3:40?

Zadaniem pacemakera jest nie tylko zameldowanie się na mecie w konkretnym czasie. Powinien on również biec równym (nie rwanym) tempem, które ułatwi biegnącymi z nim osobami uzyskać zaplanowany rezultat.

Aby pokonać maraton równo w trzy godziny należy każdy kilometr pokonać średnio w 4.16 min/km, oznacza to pokonanie każdej kolejnej 'dychy’ w 42 minuty i 41 sekund.

W przypadku rezultatu końcowego 3:40 należy utrzymać tempo 5.12 min/km, każda 'dycha’ to w tym wypadku 52 minuty.