5 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

ORLEN Warsaw Marathon pobiegnie nową trasą!


W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym w centrum Warszawy, wynikającymi z pożaru Mostu Łazienkowskiego, Komitet Organizacyjny ORLEN Warsaw Marathon w porozumieniu z władzami Miasta podjął decyzję o zmianie trasy biegu na 42,195 km.
Pożar Mostu Łazienkowskiego i będące jego konsekwencją znaczne utrudnienia komunikacyjne to ogromne wyzwanie nie tylko dla władz Warszawy, lecz także dla nas, jako organizatorów największej imprezy biegowej w Polsce. Udało nam się wyznaczyć alternatywny przebieg trasy maratonu zachowując jednocześnie jej płaski profil i szybki charakter. Było to możliwe dzięki wytężonej pracy zespołu organizacyjnego oraz dużej otwartości ze strony władz miasta – mówi Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

Najważniejszą zmianą jest skierowanie maratończyków po przebiegnięciu Mostu Świętokrzyskiego na Powiśle, co odciąży ścisłe centrum Warszawy i Stare Miasto. Dalej na południe trasa prowadzić będzie już według wcześniej przedstawionego planu.

Oprócz maratonu, tego samego dnia w ramach ORLEN Warsaw Marathon, odbędzie się bieg na 10 km, którego trasę przedstawimy w ciągu najbliższych kilku dni. W przeddzień głównych dystansów, 25 kwietnia, z Krakowskiego Przedmieścia wystartuje Charytatywny Marszobieg Biegam, Bo Lubię POMAGAM na dystansie 4,6 km.

Aby zarejestrować się do na wybrany dystans, trzeba wypełnić formularz na stronie www.orlenmarathon.pl oraz wnieść opłatę startową.

MARATON
  • 89,00 zł obowiązuje do 19.04.2015 r.
  • 150,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów
 
BIEG NA 10 KM
  • 59,00 zł obowiązuje do 19.04.2015 r.
  • 100,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów
 
OPŁATA PROMOCYJNA
  • 50,00 zł dla uczestników warszawskiego XXVI Biegu Niepodległości
  
Więcej informacji:

Możliwość komentowania została wyłączona.