23 października 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Operacja Maraton: NY Challenge


Na tegorocznym maratonie w Nowym Jorku dojdzie do rywalizacji nie tylko sportowej. Pod kryptonimem Operacja Maraton: NY Challenge 3 listopada staną do walki polscy kabareciarze: Robert Motyka i Marcin Szczurkiewicz. Stawką pojedynku nie jest (wyjątkowo:)) wygrana w największej imprezie maratońskiej świata. Podejmując się wielomiesięcznych przygotowań do startu panowie chcą pomóc tym, którzy na co dzień pokonują „swój maraton”, starając się zachować uśmiech i poczucie humoru – podopiecznym Fundacji Rak’n’Roll.

Tu żarty się (prawie) kończą. W biegowej walce podczas maratonu w Nowym Jorku zetrą się talent i praca, doświadczenie i fantazja, dwa poczucia humoru i dwie pary polskich nóg (niepotrzebne skreślić, kolejność przypadkowa). Robert Motyka staje do konfrontacji nie tylko z dystansem 42,195 km, ale i z Marcinem Szczurkiewiczem. Pierwszy reprezentuje siły kabaretu Paranienormalni, drugi moce Kabaretu Skeczów Męczących.

Panowie już teraz obrzucają się biegowym błotem, zarzucają sobie nawzajem słabości, wrzucają na swoich profilach wykręcone na treningach kilometry i podrzucają przeciwnikowi rozmaite wyzwania. Ostatnio np. Marcin odbył 5-kilometrowy bieg w stroju kurczaka. Szybko nowe zadanie musiał więc wykonać Robert – swoją piątkę przeleciał w góralskim przebraniu bacy (bez owcy na plecach).chalendzmotszcz
Śledźcie na żywo rywalizację między obydwoma dżentelmenami maratonu na ich instagramowych profilach:

PROFIL ROBERTA

PROFIL MARCINA

Liczba polubień pod ich postami z oznaczeniami #nychallenge #operacjamaraton #newbalance zostanie zamieniona na finansowe wsparcie dla Fundacji Rak’n’Roll.

Jesteśmy ciekawi, czy forma Roberta i Marcina będzie zwyżkowała i który z panów przestanie uśmiechać się w zderzeniu z maratońską ścianą…

Niezależnie od wyniku tych zmagań, rywale zadeklarowali świętowanie i „konsumpcję” przebiegniętych mil  w jednej z pizzerii w Nowym Jorku. Z inicjatywy New Balance każdy maratończyk może już teraz wymieniać pokonane na treningach mile na kawałki pizzy. Szczegóły tej ciekawej akcji opisane są na stronie www.newbalance.com/milesforpizza/.

Możliwość komentowania została wyłączona.