1 stycznia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Olimpijskie startówki Henryka Szosta mogą być Twoje


Chyba wszyscy mamy głęboko w pamięci inspirujący bieg Henryka Szosta podczas olimpijskiego maratonu w Londynie w 2012 roku. Polak dotarł na metę na świetnym, dziewiątym miejscu. Jako pierwszy z Europejczyków. Teraz, w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, możecie wygrać buty, w których rekordzista kraju pokonał olimpijską trasę.

3.jpg

Henryk Szost podczas olimpijskiego maratonu (fot. Marek Biczyk)

Najlepszy na „Starym Kontynecie”

Dziewiąte miejsce uzyskane przez Henryka Szosta na IO Londynie w 2012 roku było największym międzynarodowym sukcesem polskiego maratonu od lat i drugim najlepszym występem na Olimpiadzie polskiego maratończyka (w Barcelonie, w 1992 roku Jan Huruk zajął 7. pozycję). Ten i kolejne wyniki Henryka, w tym – niedawne czwarte miejsce podczas maratonu w Fukuoce, stawiają Polaka w roli faworyta Mistrzostw Europy 2014 w Zurichu.

1.jpg

Tak prezentują się buty, które są przedmiotem aukcji WOŚP

Wyścig po buty Szosta trwa do 13 stycznia 2014

Buty z olimpijskiego maratonu zostały przekazane TVP Sport na aukcje charytatywną WOŚP wspólnie przez Henryka Szosta oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki. Startówki są podpisane przez Henryka. Licytacja już trwa. Jej koniec zaplanowano na 13 stycznia (godz. 12:14), czyli dzień po 22. Finale WOŚP.

 

AUKCJĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ >>


2.jpg

Bieganie.pl serdecznie zachęca do udziału w licytacji – im wyższą kwotę osiągną buty, tym więcej pieniędzy trafi na szczytny cel, oraz tym większy rozgłos dla lekkoatletyki.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22. finału WOŚP zamierza kupić m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem.