Cracovia Maraton 5
19 grudnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Odkrywaj Kraków z Królewską Triadą Biegową 2024


Od 2016 roku trzy wyjątkowe wydarzenia organizowane w sercu Małopolski: Cracovia Maraton, Bieg Trzech Kopców i Cracovia Półmaraton Królewski tworzą niezwykły cykl biegowy znany jako Królewska Triada Biegowa. Każda z tych imprez jest inna, ale łączy je pasja, determinacja i zaangażowanie uczestników.

Już prawie 5 tysięcy biegaczy i biegaczek może poszczycić się tytułem zdobywcy Królewskiej Triady Biegowej. W 2024 roku czeka nas kolejna cyklu. Aby dołączyć do elitarnego grona, trzeba ukończyć wszystkie trzy wydarzenia: 21. Cracovia Maraton (21 kwietnia 2024), 17. Bieg Trzech Kopców (22 września 2024) oraz 10. Cracovia Półmaraton Królewski (6 października 2024).

Poziom cm 1024

Hasłem przewodnim tegorocznego cyklu są silne, nieograniczające się charaktery. Wszyscy uczestnicy mają przed sobą wyzwania i cele, które pragną osiągnąć. W naszym biegowym świecie każdy jest bohaterem. Kobiece postacie są tu szczególnie inspirujące. Przykładem jest Lina Kiriliuk z Litwy, triumfatorka 20. Cracovia Maratonu oraz Monika Jackiewicz, Mistrzyni Polski w Maratonie, która wielokrotnie zdobywała miejsca na podium w krakowskich biegach.

Poziom cpk 1024

Nie można również zapomnieć o ambasadorze – Julien Hallier z Francji – od 20 lat mieszka w Krakowie i aktywnie promuje miasto na arenie międzynarodowej. Jego obecność w Królewskiej Triadzie Biegowej podkreśla wyjątkowość i ducha krakowskich biegów.

Poziom b3k 1024

W tym roku wyjątkowa jest również oprawa graficzna biegów, którą stanowi mozaika, odpowiadająca poszczególnym wydarzeniom. Są w niej zatopione zdjęcia, a ich rozszyfrowanie stanowi często wyzwanie, tak jak wyzwaniem są pokonywane przez biegaczy piękne krakowskie trasy.

Apel do wszystkich biegaczy! Warto zapisać się już dziś do 21. Cracovia Maratonu i zacząć swoją podróż z Królewską Triadą Biegową 2024. Zapisy są aktywne TUTAJ.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments