30 marca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nowy zespół biegowy Salomon Suunto


Nowy zespół biegowy Salomon Suunto

sunto540

W pierwszych dniach wiosny już oficjalnie możemy ogłosić, że w środowisku biegowym powstał nowy twór – Salomon Suunto Team. W skład zespołu wchodzi dziewięciu zawodników, którzy w sezonie 2011/2012 będą startować w zawodach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Główną ideą ich działalności jest promocja dyscypliny trail running (wszystkich biegów w terenie, zarówno w górach jak i na nizinach) oraz próba sprawdzenia, czy zawodnicy z Polski mają szansę walczyć w biegach górskich także na ultra dystansach. W związku z tym w tegorocznych planach zespołu są starty min. w Zugspitz Ultratrail, Gore-Tex Trans Alpine Run , Mistrzostwach Europy i Świata w biegach górskich oraz na naszym podwórku: Biegu Rzeźnika, Maratonie Gór Stołowych, Biegu Siedmiu Dolin, Sudeckiej Setce oraz wielu krótszych biegach w terenie.

Zawodnicy oprócz udziału w ciekawych biegach prowadzą swój Blog, w którym będą się pojawiały relacje ze startów i wyjazdów, ale przede wszystkim informacje o treningach, cyklu przygotowań i sporo dobrych rad przeznaczonych nie tylko dla zaawansowanych sportowców. Na stronie pojawiać się będą galerie zdjęć, filmy, a każdy odwiedzający będzie mógł zostawić komentarz lub zadać pytanie, na które zawodnicy będą na bieżąco odpowiadali.
Skład Salomon Suunto Team:

Paulina Maciuszek – 26 lat, wygrała Maraton Gorce i pokazała talent: to były jej pierwsze zawody biegowe bez nart. Zimą reprezentuje Polskę w kadrze z Justyną Kowalczyk.

Kasia Zając – 29 lat, 9. w The North Face Endurance Challenge w San Francisco. Przygodę ze sportem zaczęła od biegów przez płotki, startuje także w międzynarodowym zespole Salomona.

Magda Bartoszewicz – 30 lat, 5. kobieta Maratonu Poznań, 2. w Maratonie Gór Stołowych. A biega dopiero od trzech lat.

Miłosz Szcześniewski – 22 lata, najmłodszy zawodnik zespołu, zwycięzca Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Górskich. Jego poza biegowym hobby jest biologia molekularna.

Andrzej Bargiel – 23 lata, ustanowił rekord w biegu na szczyt Elbrusa (5642m), zimą reprezentant kraju w narciarstwie wysokogórskim.

Marcin Świerc – 26 lat, mistrz kraju w biegach górskich, czwarty w Trofeo Vanoni we Włoszech. Ma rewelacyjną technikę zbiegów, ostatnio uczy się też zjazdów na rowerze.

Andrzej Lachowski – 29 lat, biega w górach i na ulicy, właśnie wygrał Eco Run w Katowicach. Jest trenerem amatorskiej grupy biegowej Salomona w Krakowie.

Piotr Hercog – 36 lat, rekordzista trasy Biegu Rzeźnika. Na co dzień robi niesamowite przewyższenia w Górach Stołowych przy Schronisku Pasterka, którego jest gospodarzem.

Artur Kurek – 41 lat, drugi z rekordzistów Rzeźnika, wygrał Sudecką Setkę, oprócz biegów szykuje się do triathlonu na dystansie Ironman. Trener grupy biegowej Salomona w Warszawie.

Wszystkie bieżące informacje znajdziecie na stronie www.SalomonRunning.com/pl . W zakładce blog oprócz newsów z kraju, będziemy publikować także najciekawsze wydarzenia dotyczące biegów trailowych na świecie oraz Kiliana Jornet Burgady, dwukrotnego zwycięzcy kultowego Ultra Trail du Mont Blanc, który późną wiosną pojawi się w Polsce! Juz wkrótce wiele przydatnych informacji na temat biegów trailowych będzie też można znaleźć na uaktualnionej stronie www.trailrunning.pl

Monika Strojny

FORUM DYSKUSYJNE

Możliwość komentowania została wyłączona.