13 lutego 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nitro Athletics: Czy była rewolucja ? Co mówi Redaktor Naczelny Athletics Weekly.


Zapowiadane niedawno przez nas Nitro Athletics zakończyło się zwycięstwem drużyny Usain Bolt All Stars [link]. Ponieważ miała to być rewolucja w lekkiejatletyce, a nie było w Polsce transmisji, nie można było zobaczyć tego w internecie, ciekawi jesteśmy jak to się udało. W tym celu opisujemy co o tym formacie myśli redaktor naczelny Athletics Weekly Jason Henderson.

Henderson napisał, że po obejrzeniu pierwszego z trzech mityngów był zakłopotany.

Wiele z pomysłów, takich jak mieszane sztafety, rzut oszczepem na dystans i do celu oraz nietypowe wyścigi na 150 m były już wg niego w przeszłości próbowane. Nitro Athletics po prostu wrzuciło wszystko do jednego mityngu.

Henderson pisze, że gdyby tylko stać go było na zaproszenie Usaina Bolta żeby przebiegł się po jego lokalnym stadionie w słoneczny dzień wraz z zespołami które przyleciały z całego świata, to nie byłoby nic dziwnego, że mógłby liczyć na przyciągnięcie zainteresowania mediów.

Problem jaki Henderson ma z Nitro jest taki, że niewiele było w tym wg niego poruszajęcej ziemię innowacyjności a niektóre rzeczy sprawiały, że się wstydził. Np kiedy Genevieve LaCaze kibicowałą swojemu chłopakowi Ryanowi Cregsonowi z trzeciego toru a komentator wołał: "Nigdy nie zobaczylibyście czegos takiego w tradycyjnych zawodach lekkoaltetycznych. To łamie bariery. Uwielbiam to!"

Henderson się dziwi: "Naprawdę? To był tak łamiący bariery moment? "

Znów inny komentator, powiedział, że oszczepniczka Kara Winger właśnie mu powiedziała, że to jest pierwszy raz kiedy rzuca do kapelusza". Dodał: "Dla mnie, to jest wszystko czym jest Nitro". Naprawdę? – pyta Hendeson.

W dodatku, narzeka Henderson, miał problem z otrzymaniem jakichkolwiek wyników w trakcie mityngu, chociaż jakieś wartości były potem do znalezienia w sieci.

Zabawne, jest to, że ten cykl mityngów, był chyba mniej interesujący niż tradycyjne zawody w Karlsruhe, Marugame i Nowym Jorku, gdzie osiągnięto wiele wartościowych wyników.

Henderson kończy: "Jestem więc nieprzekonany, że Nitro to przyszłość lekkoatletyki."

Możliwość komentowania została wyłączona.