New Balance 1080v12
 
19 kwietnia 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nike+ Ona czy On – Ostateczne starcie


ona_1.jpg
19 kwietnia, w Warszawie, w Parku Skaryszewskim, w samo południe ruszył wielki finał rywalizacji Nike+ Ona czy On. Po prawie dwukilometrowej pętli w przeciwnych kierunkach biegło 500 kobiet i 500 mężczyzn. Zliczany był łączny dystans pokonany przez każdy z zespołów w obrębie godziny.

Wyniki prezentujemy poniżej.

ona_wyniki.jpg
Pełne wyniki na sciezkibiegowe.pl

Wygrali mężczyźni pokonując łącznie 3927,53 km podczas kiedy kobiety przebiegły 3162.68 km. Najwięcej spośród mężczyzn przebiegł Przemek Giżyńki (brat szefa ścieżek biegowych Nike Mariusza Gizyńskiego, startującego w tym dniu w Maratonie w Dębnie), a wśród kobiet Sylwia Ejdys, nasza czołowa zawodniczka średniodystansowa.

Redakcję bardzo cieszy fakt udziału w biegu ludzi młodych, niekoniecznie skoncentrowanych na startach w tak zwanych "poważnych" biegowych imprezach, ale potrafiących poświecić swój czas dla walki o dobrą zabawę, a niekoniecznie medale, dyplomy i pobiegową grochówkę.

Od kilku tygodni osobno śledziliśmy walkę zespołów wyłonionych przez Nike i Bieganie.pl – rywalizacja była zacięta. W trakcie niedzielnego biegu zespoły wystawiły najmocniejsze składy jednak tutaj zwyciężyły kobiety: 67.2 km do 56. Oczywiście wpływ na to miała nieobecność Artura Nogi, który nie mógł przyjechać ze zgrupowania, ale przewaga była na tyle duża, że chyba jego obecność (jak by nie było jednak sprintera) niewiele by pomogła. Gratulujemy Paniom zwycięstwa.

onaczyon_wynikiteamow_razem.jpg

A oto jak rozkładało się to na poszczególnych zawodników:

onaczyon_wynikiteamow.jpg

Po biegu, zrobiliśmy naszym zespołom kilka zdjęć:

team_all.jpg

team_k.jpg
Team Kobiecy od lewej: Agnieszka Janowska, Sylwia Ejdys, Dominika Stawczyk, Irena Sakowicz, Paulina Sarat.

team_m.jpg
Team męski od lewej: Piotr Budzyński, Maciek Żyto, w zastępstwie Artura Nogi Mateusz Damięcki, Szymon Wojtyła, Łukasz Bezulski.