28 stycznia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Newsy z RPA


Część kadry naszych biegaczy przebywa aktualnie na zgrupowaniu w RPA. Oto krótkie wypowiedzi kilkoro z nich prosto z południa Afryki.

Zawodnicy, którzy są pierwszy raz w RPA:

 

1) Angelika Cichocka
Jestem w RPA po raz pierwszy, nie wiem jak wpłynie na mnie ten obóz klimatyczny, jestem dobrej myśli, na razie trening wykonuje według założonego planu. Cele na 2010 to walka o zakwalifikowanie się do składu na ME w Barcelonie na dystansie 1500m. Po zjeździe z RPA start kontrolny w Duesseldorfie na hali 03.02 na 1500m oraz start w MP w Spale na 800m lub / i na 1500m

2) Mateusz Podawca
Po udanym jak dla mnie sezonie 2009, 3MS na MP – 800m oraz rekord życiowy 1:49:06 postanowiłem zdobyć własne środki, aby potrenować w tak ulubionym miejscu przez większość polskich średniodystansowców , jakim jest Potchefstroom w RPA. Jest to dla mnie pierwszy wyjazd w takie miejsce i jestem pod wrażeniem, zaplecza treningowego: stadiony, siłowania. Cele na rok 2010 to wyśrubowanie rekordu życiowego, oraz walka o medal w sezonie letnim na MP na 800m

3) Adam Kszczot:
Fragment wywiadu z Adamem i jego trenerem, który ukaże się na naszej stronie za kilka dni: Trener: „Plan to pobiec poniżej 1:45 takie jest założenie. Ile poniżej 45 to nie wiem. Będzie dużo imprez, ale głównie chodzi nam o Mistrzostwa Europy w Barcelonie. Wejście do finału to jest uważam minimum które musimy zrobić. Nie ukrywam, że będziemy walczyć o medal. ”

Stara gwardia

4) Lidia Chojecka
Cel główny moich przygotowań jest ukierunkowany na ME w 2010 w Barcelonie. Tam chciałabym wystartować na dystansie 5000m. Jednym z etapów przygotowań jest start na halowych MŚ w Doha na dystansie 3000m. Na obecną chwilę, przygotowania przebiegają bez zakłóceń, zdrowie dopisuję. Pierwszy start kontrolny planuje w Stuttgarcie 06.02.

5) Wiola Frankiewicz-Janowska
18. miesięczna przerwa bez startu spowodowana kontuzją, sprawiła, że czuję już wielką chęć rywalizacji. Sezon halowy traktuje jak pewien etap przygotowań do sezonu letniego, w którym najważniejszą imprezą będą ME w Barcelonie. Planuje start na MP na hali, aby przypomnieć organizmowi, że już niebawem sezon letni. W tej chwili zdrowie dopisuję i przygotowania realizuje zgodnie z planem. Czasami pogoda nie dopisuje jak na ten okres w RPA.

6) Sylwia Ejdys
W roku 2009 choroba pokrzyżowała mi start na ME w Turynie, na które uważam, byłam bardzo dobrze przygotowana. W tym roku celem są ME w Barcelonie ,ale po drodze planuje starty na hali, których celem jest zakwalifikowanie się na MŚ na hali w Doha. Sezon halowy nie jest dla mnie komfortowy pod względem startów, ponieważ mam praktycznie jedną szanse podczas meetingu w Walencji 13.02, aby wypełnić minimum. Pozostałe mitingi, które planowałam zostały albo odwołane, jak w Atenach, lub nie ma na nich dystansu 1500m.

7) Marcin Lewandowski
Jest to dla mnie już 6. obóz w tym miejscu i co roku z chęcią tu przyjeżdżam. Po udanym dla mnie sezonie 2009 nie mam zamiaru spocząć na laurach tylko stawiam sobie jeszcze wyższe cele. Na pewno najważniejszą dla mnie imprezą będą ME w Barcelonie. Nie ukrywam, że chciałbym tam walczyć o medal. Jeśli trafię z formą w świetny bieg i optymalne warunki pogodowe i samopoczucie, to nie zrezygnuję również z walki o poprawienie RP na 800m czy 1000m. Etapem przygotowań do sezonu otwartego są również starty na hali jak i również zakwalifikowanie się na halowe MŚ w Doha, jednakże, startu na MŚ nie traktuję priorytetowo, ponieważ w lutym muszę zaliczyć obowiązkowy obóz narciarski w ramach uczelni, co uniemożliwi mi trenowanie przez 10 dni.

lewandowski_500.jpg
Marcin Lewandowski

chojecka_540.jpg
Lidka Chojecka na lodowych kąpielach, 8C, każdy zawodnik tam wchodzi, co jakiś czas, „mrożenie nóg”:), coś jak krioterapia.

ejdys.jpg

Sylwia Ejdys i Wioletta Frankiewicz-Janowska

cichocka_540_1.jpg

Angelika Cichocka

sylwia_ejdys.jpg

Sylwia Ejdys

mateusz_podawca.jpg

Mateusz Podawca

Możliwość komentowania została wyłączona.