20 sierpnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

New Balance #Vazee – premiera


Buty do biegania z serii Vazee Rush, to nowa propozycja marki od New Balance na nadchodzący okres jesienny. W modelu Vazee trenuje m.in. wicemistrz Europy w maratonie, ambasador New Balance – Yared Shegumo oraz świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw Europy Juniorów na 800m – Mateusz Borkowski. 

Buty zostały skonstruowane z myślą o osobach, które oczekują lekkiego (229 gramów), uniwersalnego i dynamicznego buta treningowego. Vazee Rush, to następca kultowego modelu „890”, który polecany jest wszystkim tym, którzy większość treningów biegają po asfalcie czy kostce brukowej.

But jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem zda egzamin na szybszych treningach jak i startach na dystansach od 5km do półmaratonu. Konstrukcja buta jak i drop (spadek między piętą a przodostopiem) na poziomie 6 milimetrów, zdecydowanie ułatwia bieganie z przedniej części stopy.
MRUSHBL 3
MRUSHRO 1
wrushbk nb 35 i
Wprowadzenie miękkiego zapiętka, to ukłon w kierunku wszystkich tych, którzy uważają, że konstrukcja buta biegowego nie powinna ograniczać naturalnej pracy ścięgna Achillesa.

Łatwiejszy bieg ze śródstopia
Unikalna konstrukcja podeszwy połączona z lekką pianką REVlite zapewnia bardzo dobrą amortyzację oraz szybkie przetaczanie stopy. Seria Vazee Rush dzięki miekkiej konstrukcji zapiętka zapewnia idealne dopasowanie do stopy i ochronę w okolicy pięty. Konstrukcja środkowej części cholewki zapewni optymalne trzymanie stopy w czasie dynamicznych ruchów.

„Model Vazee Rush ze względu na swoją budowę, jest rekomendowany osobom ze stopą neutralną lub supinującą. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze buty do biegania nie uchronią nas przed kontuzjami jeśli nie uwzględnimy w naszym treningu takich elementów jak chociażby rozgrzewka, schłodzenie czy odpowiednia regeneracja między kolejnymi jednostkami treningowymi. Vazee to świetny but treningowy, który niejako „wymusza” na nas bieganie ze śródstopia. Z tego punktu widzenia jestem przekonany, że ten model docenią osoby, które uwielbiają do swojego treningu włączać elementy pracy nad szybkością”. But polecam również tym biegaczom, którzy chcieliby wykorzystać potencjał konstrukcji modelu „Vazee” do pracy nad świadomą techniką biegu” – mówi trener biegania, running specialist New Balance Mateusz Jasiński.
Więcej informacji znajdziesz na:
www.Instagram.com/newbalancebieganie
www.Facebook.com/NewBalanceRunningPoland
www.NewBalance.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.