philips
 
10 grudnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

New Balance 870v3


New Balance 870 to model, o którym mówimy trochę rzadziej niż o innych, co nie oznacza jednak, że mniej nam się podoba. 870-tki to buty bardzo specyficzne, w których połączono lekkość i elastyczność z minimum stabilizacji. Są to buty, które spodobają się biegaczom ze stopą neutralną, którzy szukają lekkiej stabilizacji oraz pronatorom, którzy chcą lekkości i tylko tyle wsparcia, ile jest niezbędne.

3 1

Wyciągając NB 870 z pudełka można zaskoczyć się tym, jak bardzo są one elastyczne. Jest to zasługa specyficznej konstrukcji podeszwy zewnętrznej, która została wzmocniona wstawkami z gumy wtryskiwanej pod ciśnieniem. W połączeniu z podeszwą środkową REVlite oraz technologią ABZORB otrzymujemy świetną amortyzację w bardzo elastycznym wydaniu z lekkim wsparciem dla pronatorów. Dla dodatkowej amortyzacji zastosowano również technologię Ndurance, czyli bardzo wytrzymałą gumę umieszczoną bezpośrednio pod piętą, której zadaniem jest pochłanianie wstrząsów.

Warto zwrócić również uwagę na nowe kopyto – PL-1 – na którym zbudowany jest model 870v3. Ma ono stosunkowo niski profil i pozwala na naturalne ułożenie stopy, co przekłada się na bardzo dynamiczny i płynny bieg.

4 1

Cholewka w tym modelu to przede wszystkim prostota. W głównej mierze składa się ona z bardzo dobrze oddychającej siateczki. Jest przy tym bardzo stabilna i dobrze trzyma stopę, dając poczucie komfortu zarówno podczas długich i spokojnych wybiegań, jak i podczas szybszych treningów. Cholewka od wewnątrz jest wykończona bezszwowo, więc nie powoduje żadnych obtarć, co jeszcze bardziej zwiększa poczucie komfortu.

Jak więc widać, New Balance 870v3 to bardzo wszechstronne buty, które mogą przypaść do gustu różnego rodzaju biegaczom, a dzięki dynamicznej podeszwie z dobrą amortyzacją fajnie biega się w nich zarówno długo jak i szybko 😉