24 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

New Balance 1080


Niedawno na rynku pojawiła się nowa odsłona modelu 1080 od New Balance. To już czwarta wersja tych butów, które zaskarbiły sobie sympatię biegaczy na całym świecie przede wszystkm innowacyjnym podejściem do łączenia amortyzacji i stabilizacji z niską wagą. Czwarta generacja 1080 ma wszystko to, co już znamy z poprzednich lat, ale jest też kilka nowinek. Przyjrzyjmy się więc bliżej tym butom.

5.jpg

Zacznijmy od podeszwy, bo to w końcu serce każdego biegowego buta. Wkładka ABZORB niwelująca negatywną energię uderzenia o podłoże oraz podeszwa środkowa ACTEVAlite zapewniają dobrą amortyzację oraz płynność ruchu od pięty aż po palce. Element N2 umiejscowiony bezpośrednio pod piętą pochłania energię uderzenia oraz wspomaga sprężyste przejście do środkowej fazy kroku. Teraz do akcji wkracza element T-BEAM, który daje niezbędne wsparcie łuku stopy oraz zapewnia stabilizację skrętną właśnie w środkowej fazie kroku. Ale nie ma co stać w miejscu… Teraz czas na dynamiczne wybicie! W przedniej części podeszwy, pod przodostopiem, zastosowano unikalną technologię N2 BURST, która jest skonfigurowana tak, aby doskonale łączyć amortyzację z elastycznością. N2 BURST daje Ci świetne czucie biegu i pełną kontrolę nad każdym krokiem, nieporównywalne z żadnymi innymi butami z tego sektora. Spadek pięta-palce w tym modelu wynosi zaledwie 8mm, co również pozwala na bardziej naturalne ułożenie stóp i jeszcze większą dynamikę biegu.

Dopełnieniem tej świetnej konstrukcji jest doskonale dopasowana cholewka wykonana w technologii Fantom Fit. Idealne dopasowanie cholewki do kształtu stopy to element niezbędny każdego dobrego buta do biegania, który przekłada się na poczucie stabilności i kontroli nad biegiem. Cholewka od wewnątrz wykończona jest bezszwowo, więc nie musimy obawiać się o jakiekolwiek obtarcia. Warto w tym miejscu wspomnieć również o asymetrycznym zapiętku, który jeszcze dodatkowo poprawia stabilizację.

4.jpg

New Balance 1080v4 to przede wszystkim dobry wybór dla biegaczy, którzy mówiąc prosto, dużo biegają. Pokonują każdego tygodnia wiele kilometrów na twardych nawierzchniach, mają stopy neutralne lub supinujące i potrzebują butów, które dadzą im odpowiedni komfort, a jednocześnie przetrwają wiele, wiele kilometrów.

Jak zwykle w przypadku New Balance jest również czym nacieszyć oczy 😉 Model 1080 jest dostępny w różnych ciekawych kombinacjach kolorystycznych zarówno dla Pań jak i Panów, a wszystkie egzemplarze są produkowane na Wyspach, więc mam gwarancję najwyższej jakości. Zresztą, dbałość o najdrobniejsze szczegóły widać w tych butach gołym okiem.
Buty dostępne są w sklepie www.newbalancesklep.pl