kaczmarek
3 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Natalia Kaczmarek bije w Olsztynie rekord Polski!

Wicemistrzyni świata w biegu na 400 metrów z Budapesztu Natalia Kaczmarek nie zatrzymuje się, wciąż imponując formą sportową. Tym razem podczas 3. Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego, który odbył się w Olsztynie, pobiła rekord Polski w biegu na 500 metrów! Nasza znakomita zawodniczka osiągnęła czas 1:07.18.

Poprzedni rekord Polski należał do Aleksandry Gaworskiej i wynosił 1:08.65. Ustanowiony został 5 lat temu. Bieg Natalii Kaczmarek to również dziewiąty bieg w historii lekkiej atletyki. Najszybsza była Femke Bol z czasem 1:05.63. Dla 25-letniej Kaczmarek był to pierwszy start od Mistrzostw Świata w Budapeszcie. W swoim biegu pokonała o ponad 3 sekundy Karolinę Łozowską oraz Martynę Krawczyńską.

ls 2023090317160453

W innych biegach padły również wartościowe wyniki. Bieg na 200 metrów wygrała Marika Popowicz-Drapała (23.35), a na połowę krótszym triumfowała Krystsina Tsimanouskaya (11.50). Na 300 metrów wygrał wychowanek trenera Zbigniewa Ludwichowskiego Karol Zalewski (33.00). Ciekawie było również w biegu na 800 metrów, gdzie Angelika Sarna uzyskała 2:01.03, wygrywając z Patrycją Wyciszkiewicz-Zawadzką.