28 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mizuno sponsorem technicznym XV Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego


Jesteśmy szczęśliwi mogąc jako marka Mizuno zaprosić na XV Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego "O Puchar Starosty Żywieckiego", który odbędzie się w najbliższą niedzielę 30.03.14. Start – żywiecki Rynek o godzinie 10.00 (już po zmianie czasu na letni). Meta również w tym samym miejscu, tylko nieco później 😉 Tam znajdziecie też stoisko Mizuno, które organizujemy wspólnie ze Sklepem Biegowym.

top

Trasa półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku . Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. W XIV Półmaratonie wzięło udział 1176 biegaczy co stanowi rekord frekwencji tej imprezy. Zwycięzcą XIV Półmaratonu został Kenijczyk Julius Lagat z rekordowym wynikiem 01:06:18. Wśród kobiet, z wynikiem Ukrainka z czasem 01:20:07 zwyciężyła Ukrainka Kataryna Kamernko. 

Półmaraton rozpocznie 2 cykle imprez biegowych:
1. „Złota 50 tka”( nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. W ramach cyklu oprócz półmaratonu odbędą się także: Bieg na Grojec (26 kwietnia), Bieg na Żar (28 czerwca), Bieg na szczyt Pilska (13 lipca) oraz Bieg na Rysiankę (14 września), gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50 tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów. 
2. Puchar Beskidów, w ramach którego oprócz półmaratonu odbędą się także: VI Cieszyński FORTUNA Bieg na 10 km (27 kwietnia) oraz XXII Bieg Fiata na 10 km (18 maja) kończący cykl Pucharu Beskidów.

Sportowa Żywiecczyzna jeszcze raz zaprasza.

Możliwość komentowania została wyłączona.