16 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa Polski w przełajach 2014… po polu golfowym


Ten kto w ostatni weekend marca nie zaplanował udziału w Półmaratonie Warszawskim powinien zainteresować się inną imprezą biegową, ponieważ już w sobotę, 29 marca na wyspie Wolin odbędzie się bieg na polu golfowym. Wyścig będzie towarzyszył Mistrzostwom Polski Juniorów w biegach przełajowych.

LogoNB.png
Biegi przełajowe są najstarszą konkurencją biegową. Ich narodziny miały miejsce na początku XIX wieku w Wielkiej Brytanii i choć obecnie, pod względem popularności, przegrywają z biegami ulicznymi – wciąż są rozgrywane i cieszą się zainteresowaniem wśród zawodników.

O tym dlaczego warto startować w biegach przełajowych pisaliśmy pod koniec stycznia w artykule: Biegaj przełaje – będziesz wielki. To w nim trener Karol Nowakowski przekonywał, że przełaje mogą być bardzo skutecznym środkiem treningowym w okresie przygotowawczym.

Poza tym warto dodać, że przełaje to test odporności psychicznej zawodnika na stres, zmęczenie i na wolę walki sportowej, to również sprawdzenie umiejętności radzenia sobie w trudnym terenie, kiedy cały organizm pracuje na „pełnych obrotach”.

Mistrzostwa Polski i bieg na polu golfowym

Jeżeli sami chcecie sprawdzić jak wasz organizm zachowuje się w takich warunkach zachęcamy was do wzięcia udziału w biegu New Balance Golf Run, który 29 marca odbędzie się na polu golfowym Amber Baltic Golf Club w Kołczewie w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego i Wolińskiego Parku Narodowego.

Bieg będzie miał charakter wyścigu towarzyszącego Mistrzostwom Polski w biegach przełajowych juniorów i juniorów młodszych. W ramach mistrzostw, w których wystartuje ok. 1000 zawodników z dwóch kategorii wiekowych (do lat 18 – juniorzy młodsi i do lat 20 – juniorzy) odbędzie się 8 biegów na dystansach od 2 km do 6 km. 

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych to doskonała okazja do przeprowadzenia imprez i wydarzeń towarzyszących, mających na celu promocje idei aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu a także uhonorowania sponsorów i partnerów zawodów. W programie imprezy znalazły się:
NEW BALANCE GOLF RUN (GRAND PRIX PZLA) – masowy bieg w formule „open” na dystansie 4 km dla kobiet i 6 km dla mężczyzn, będący jedynym biegiem przełajowym w Polsce organizowanym na terenie pola golfowego. Spośród wszystkich uczestników biegu, wyłonieni zostaną Mistrzowie Zachodniopomorskich Wysp w kategoriach kobiet i mężczyzn. 

OTWARTE MISTRZOSTWA WYSPY WOLIN W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W KATEGORII MŁODZIKÓW
 – biegi na dystansie 1 km dla dziewcząt i 2 km dla chłopców, w wieku do 15 lat, reprezentujących kluby i szkoły.
ACTIVE KIDS – zabawa skierowana do najmłodszych uczestników, będąca połączeniem biegania z golfem, polegająca na pokonaniu wyznaczonej trasy o długości 100 m, kończąc każde okrążenie trafieniem piłeczki golfowej, kijem do dołka. Brak trafienia skutkuje dodatkową rundą karną. O zwycięstwie decyduje uzyskany czas.

GOLF WALKING – marsz na dystansie 1 km, z udziałem zaproszonych gości, reprezentujących środowiska  sportu, kultury, samorządu, sponsorów oraz wszystkich chętnych, rozgrywany w indywidualnym tempie bez rywalizacji, z wykorzystaniem kijków lub kijów golfowych.

TURNIEJ OTWARCIA SEZONU I WARSZTATY GRY W GOLFA – turniej dla profesjonalnych golfistów w połączeniu z zajęciami promującymi grę w golfa, skierowanymi dla kibiców – mieszkańców naszego regionu a także dla zawodników i osób towarzyszących z całej Polski.
Zapisy do biegów oraz szczegółowe informacje o zawodach znajdziecie tu: http://www.golfrun.pl/

Plakat Zaproszenie