lodzmaraton
27 kwietnia 2024 Artur Kozłowski Sport

Mistrzostwa Polski w maratonie w drodze po Igrzyska. Transmisja i wyniki na żywo


Równo o godzinie 9 wyruszą na trasę maratończycy walczący o miano najlepszego Polaka na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. 12. edycja DOZ Maratonu Łódź będzie jednocześnie szansą na uzyskanie kwalifikacji na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Paryżu.

Na starcie biegu stanie w sumie ponad 1300 biegaczy, a wśród nich 30 osób z licencjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki uczestniczących w 44. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet i 94. PZLA Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Maratonie. Rywalizacja będzie niezwykle ciekawa, a stawka przyciągnęła najlepszych polskich maratończyków. Pełną listę elity podawaliśmy w innym artykule.

Organizatorzy zapowiadają transmisję z biegu na portalu TVP Sport, ale także na kanale YouTube, więc wszyscy kibice będą mogli cieszyć się na bieżąco relacją.

Dla chcących śledzić wyniki faworytów, ale również wszystkich uczestników maratonu oraz biegów towarzyszących będzie możliwość obserwować wyniki z punktów pomiarowych na stronie www.datasport.pl.

Równolegle do maratonu rozegrane zostaną biegi na 10 kilometrów, ale również sztafety maratońskie oraz sztafety half&half.

Rozmowa z Mateuszem Kaczorem
Rozmowa z Adamem Nowickim
Rozmowa z Kamilem Jastrzębskim
Rozmowa z Krystianem Zalewskim
Rozmowa z Iwoną Bernardelli

Zdjęcie główne: DOZ Maraton Łódź / facebook

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
19 dni temu

Popieram robienie wywiadów przedstarowych z Elita biegu! Jeszcze przydałoby się podpytać, co w głowach u kobiet siedzi 🙂
Fajnie posłuchać jakie zawodnicy mają nastawienie na dzień przed startem!

Oby więcej takich! Na mecie również mile widziane 😉

Artur Kozłowski
Artur Kozłowski

Maratończyk z życiówką 2:10.58, olimpijczyk z Rio de Janeiro, zwycięzca ORLEN Warsaw Marathon...tak było kiedyś, a teraz gość który łapie biegowe endorfiny w przerwach między byciem ojcem, prowadzeniem firmy i dzieleniem się biegowym doświadczeniem, współtwórca aplikacji biegowej www.planbieganie.pl