27 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Medaliści Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych


Przedstawiamy medalistów konkurencji biegowych Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które w miniony weekend odbywały się w Spale. 

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się przede wszystkim Patryk Dobek i Sofia Ennaoui, którzy poprawili rekordy Polski odpowiednio w biegach na 400 i 3000 m. Dobry start zanotowała także Kamila Ciba, która wywalczyła dwa medale: srebro na 60 i złoto na 200 m.

patrykdobek.jpg
Patryk Dobek

Sporo ciekawego materiału wideo, w tym przede wszystkim rozmowy z medalistami, znajdziecie na oficjalnym kanale PZLA na YouTube: www.youtube.com/user/PZLAwideo.

Juniorzy

Mężczyźni

60 m 

1. Paweł Kończal (94) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 6.85
2. Daniel Gierszewski (94) MKS Chojniczanka 1930 Chojnice – 6.94 
3. Tomasz Warzecha (94) MKS-R Centrum Dzięgielów – 6.95

200 m 

1. Adam Jabłoński (94) KS AZS UWM Olsztyn – 21.68
2. Hubert Kalandyk (94) CWKS Resovia Rzeszów – 22.12
3. Damian Ruszkiewicz (94) SKLA Sopot – 22.18

400 m

1. Patryk Dobek (94) SKLA Sopot – 47.66
2. Łukasz Ozdarski (94) AZS-AWF Warszawa – 48.55
3. Kajetan Duszyński (95) TS AKS Chorzów – 48.64

800 m

1. Damian Ciecierski (94) ULKS Talex Borzytuchom – 1:59.19
2. Mariusz Żak (95) RLTL ZTE Radom – 1:59.41
3. Marcin Koziura (94) AZS-AWFiS Gdańsk – 1:59.66

1500 m 

1. Dominik Czaja (94) SKLA Sopot – 3:55.51
2. Damian Rudnik (95) MKS Chojniczanka 1930 Chojnice – 3:55.99
3. Adam Karnicki (95) MKS-MOS Płomień Sosnowiec – 3:56.54

3000 m 

1. Mateusz Bak (94) ZLKL Zielona Góra – 8:31.16
2. Miłosz Borowski (94) MKS Durasan Płońsk – 8:33.00
3. Paweł Pankratow (95) MKS Hermes Gryfino – 8:42.05

60 m ppł.

1. Tomasz Kołodziejski (94) MKL 12 Jelenia Góra – 7.97
2. Kacper Schubert (95) MLKS Echo Twardogóra – 8.08
3. Adam Karczewski (94) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 8.19

Kobiety

60 m

1. Monika Wiekiera (94) MKS Durasan Płońsk – 7.71
2. Kamila Ciba (95) MOS CSiR Dąbrowa Górnicza – 7.75
3. Kamila Janowska (95) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 7.80

200 m

1. Kamila Ciba (95) MOS CSiR Dąbrowa Górnicza – 24.67
2. Martyna Dąborwska (94) UKS 19 Bojary Białystok – 24.94
3. Aleksandra Maliszewska (94) LKS Lubawa – 25.11

400 m

1. Patrycja Wyciszkiewicz (94) SL Olimpia Poznań – 55.42
2. Małgorzata Curyło (94) MKL Toruń – 56.07
3. Martyna Lis (94) MKS Truso Elbląg – 57.21

800 m

1. Martyna Strucińska (95) KS AZS UWM Olsztyn – 2:14.53
2. Julianna Gasiak (95) CKS Budowlani Częstochowa – 2:16.73
3. Jowita Błaszczak (95) MKS-MOS Płomień Sosnowiec – 2:18.0

1500 m

1. Natalia Wiera (95) LKS Pszczyna – 4:32.26
2. Paulina Pawłowska (95) MKS Pogoń Siedlce – 4:34.54
3. Marta Jusińska (94) niestowarzyszona – 4:42.40

3000 m

1. Sofia Ennaoui (95) LKS Lubusz Słubice – 9:24.51
2. Daria Gawłowska (95) LKS Vectra-DGS Włocławek – 10:18.50
3. Sylwia Ślęzak (95) CKS Budowlani Częstochowa – 10:18.68

60 m ppł.

1. Marlena Morton (95) WKS Wawel Kraków – 8.99
2. Natalia Kunz (95) RLTL ZTE Radom – 9.25
3. Barbara Jankowska (94) MLUKS Pojezierze Ełckie Ełk – 9.30

Juniorzy młodsi

Mężczyźni

60 m 
1. Kacper Fabiszewski (97) BKS Bydgoszcz – 7.09

2. Adam Wasilewski (96) MKS Rominta Gołdap – 7.17
3. Dominik Jędras (96) WKS Wawel Kraków – 7.17

200 m

1. Maciej Wiślicki (96) AZS Łódź – 22.65
2. Kacper Więcław (96) MLKS Sokół Lubin – 22.68
3. Bartłomiej Rabenda (96) KKB MOSiR Krosno – 23.12

300 m

1. Konrad Ziółkowski (96) niestowarzyszony – 35.26
2. Mateusz Dalecki (96) LKS Lubusz Słubice – 35.75
3. Dawid Kapała (97) ZLKL Zielona Góra – 35.89

600 m

1. Radosław Russ (96) KS Wda Świecie – 1:23.21
2. Paweł Switek (97) UKS Żaczek Połaniec – 1:23.28
3. Bartosz Nowotny (96) SL Olimpia Poznań – 1:23.88

1000 m

1. Rafał Biolik (96) GTS Bojszowy – 2:34.39
2. Mariusz Jurczk (96) BKL Bełchatów – 2:34.62
3. Szymon Waskin (96) MKS-SMS Victoria Racibórz – 2:34.65

2000 m

1. Mateusz Borkowski (97) LKB Rudnik – 5:36.18
2. Sławomir Kuc (96) UMLKS PEGAZ Opoczno – 5:39.91
3. Dominik Nowak (96) AZS-AWF Warszawa – 5:41.16

60 m ppł.
1. Dawid Żebrowski (97) MKS-SMS Victoria Racibórz – 8.10
2. Kacper Ambroży  (96) MLKS Sokół Lubin – 8.15
3. Adrian Misiołek (96) MKS MOS Wrocław – 8.16

Kobiety

60 m 

1. Weronika Błażek (96) MMKS Gdańsk – 7.80
2. Kornelia Wróbel (96) LUKS Hańcza Suwałki – 8.02
3. Daria Kurz (97) KMKL Sztorm Kołobrzeg – 8.03

200 m

1. Ewa Swoboda (97) UKS Czwórka Żory – 24.85
2. Zuzanna Kaniecka (96) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 25.70
3. Joanna Walas (96) RKS Rumia – 26.14

300 m

1. Karolina Gesek (96) MMKS Gdańsk – 40.41
2. Gabriela Żelińska (96) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 41.06
3. Karolina Kawalec (97) MOS CSiR Dąbrowa Górnicza – 41.22

600 m

1. Katarzyna Gawlak (96) LKS Pszczyna – 1:35.79
2. Oliwia Pakuła (97) KKS Victoria Stalowa Wola – 1:37.40
3. Zuzanna Pyszel (97) MKS Polonia Warszawa – 1:37.66

1000 m

1. Klaudia Owczarek (97) UKS Jedynka Bartoszyce – 2:59.74
2. Marta Rażakowska (97) MKS-MOSM Bytom – 3:01.36
3. Sylwia Ineka (97) LKS Pszczyna – 3:02.30
2000 m

1. Agnieszka Filipowska (97) LKB Rudnik – 6:51.63
2. Magdalena Dias (97) WKS Flota Gdynia – 6:52.08
3. Daria Maik (97) SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 6:54.98

60 m ppł.

1. Agata Borowiak (96) ALKS PWSZ Gorzów Wlkp – 8.63
2. Katarzyna Flis (96) RKS Łódź – 8.94
3. Martyna Basa (96) AZS-AWFiS Gdańsk – 8.95