philips
 
14 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maratończycy promują maraton


Na liście startowej 15 Poznań Maraton jest już ponad 1800 uczestników. To znak, że zainteresowanie imprezą, która odbędzie się 12 października, jest coraz większe. Od kilkunastu dni na YouTube można obejrzeć pierwszy z pięciu filmów promujących bieg, zatytułowany ,,Życiówka”. 

– Wszyscy bohaterowie filmów są mieszkańcami Poznania. Są to osoby aktywne fizycznie, które kilkakrotnie uczestniczyły w tej imprezie. Są ,,twarzami” maratonu.  – mówi Monika Łagocka z agencji Kiwisport. – Bieganie ma dla nich określoną wartość, ale każdym kierują inne powody, inne motywacje. Jedni biegną dla zwycięstwa, inni w każdym starcie walczą o lepszy czas, dla jeszcze innych ważniejsze jest sprawdzenie siebie, bieg z innymi. Filmy odnoszą się do hasła maratonu – ,,Różne cele, wspólna droga”. Każda z tych osób pokazywana jest w filmie w kontekście swojego celu. 

Bohaterką ,,Życiówki” jest Justyna, studentka Akademii Wychowania Fizycznego. Bieganie jest jej codziennością. Zamiłowanie do tej dyscypliny przekłada się na jej udział np. w biegach całodobowych.  

Film czerwcowy będzie zatytułowany  ,,Przyjaźń”, lipcowy – ,,Zwycięstwo”, sierpniowy ,,Meta”, a wrześniowy ,,Zaproszenie”. Ten ostatni, z udziałem bohaterów poprzednich filmów, będzie zaproszeniem do wspólnego biegu 12 października.