24 lipca 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maraton Warszawski 2020 przepustką na MŚ Masters


Przyszłoroczny 42. Maraton Warszawski jako pierwszy maraton w Polsce weźmie udział w Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group World Championships jako impreza kwalifikacyjna. To dla wszystkich biegaczy w wieku 40+ jedna z nielicznych okazji, by dostać się na Mistrzostwa Świata Masters!

„Fundacja Maraton Warszawski” i Abbott World Marathon Majors nawiązują współpracę w ramach Age Group World Ranking Series. Tym samym najstarsza impreza maratońska w stolicy od 2020 roku stanie się oficjalnym etapem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group dla biegaczy weteranów.

Przyszłoroczny Maraton Warszawski to pierwsza impreza na dystansie 42,195 km w Polsce wyróżnioną jako oficjalne kwalifikacje do Mistrzostw Świata w kategorii wiekowej 40+. W poprzednim roku w tym elitarnym gronie znalazło się około 50 biegów wszystkich kontynentów. Finał zmagań Age Group World Championships będzie miał swoją inaugurację podczas Virgin Money Maratonu Londyńskiego w kwietniu 2020 roku. Kolejna edycja, w której udział bierze ponad 175 imprez na całym świecie, będzie też debiutem Maratonu Warszawskiego w ramach serii Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group World Championships. Dzięki partnerstwu tak wielu, starannie wyselekcjonowanych biegów, Mistrzostwa Świata Masters stają się prawdziwie globalną imprezą, której finał odbędzie się na wiosnę 2021 roku. Miasto organizator zostanie ogłoszone w przyszłym roku.abotmaraton.jpg Jak zaznacza Tim Hadzima, dyrektor wykonawczy Abbott World Marathon Majors:

– Jesteśmy naprawdę podekscytowani ogromnym zainteresowaniem, z jakim maratony z całego świata odpowiedziały na nasze zaproszenie do współtworzenia AbbottWMM Wanda Age Group Rankings. Każdego roku ponad 125 tysięcy biegaczy powyżej 40. roku życia bierze udział w imprezach AbbottWMM, a dzięki naszemu nowemu systemowi kwalifikacji jeszcze więcej pasjonatów biegania stanie się częścią rodziny AbbottWMM. Od teraz zawodnicy będą mogli walczyć o mistrzowskie kwalifikacje uczestnicząc w imprezach na całym świecie, w wybranym przez siebie terminie. Naszym celem było zapewnienie pasjonatom biegania szansy na walkę o najwyższe laury, a dzięki nowym partnerom ta szansa jest większa niż kiedykolwiek.
Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z naszymi partnerami, dzięki temu możemy wprowadzić biegi maratońskie z podziałem na kategorie wiekowe na wyższy poziom, a przy tym pokazać, jakimi wspaniałymi osiągnięciami mogą szczycić się nasi mistrzowie – dodaje Hadzima.

Prezes „Fundacji Maraton Warszawski” Marek Tronina podkreśla z kolei stały rozwój warszawskiej imprezy:

Maraton Warszawski  od samego początku swojego istnienia był imprezą, która miała spopularyzować biegi maratońskie w naszym kraju. Z roku na rok wprowadzaliśmy coraz to nowe rozwiązania i udogodnienia, stale podwyższając poziom organizacyjny. Nawiązanie współpracy z Abbott World Marathon Majors to kolejny krok w dobrym kierunku.

W ramach ujednoliconych klasyfikacji uczestnicy 42. Maratonu Warszawskiego będą rywalizować w przedziałach wiekowych: 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69,70-74,75-79,80+. Zawodnicy, którzy zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają zaproszenia na mistrzostwa cyklu, które odbędą się w 2021 roku. Dokładny system punktacji oraz rankingi dostępne są na stronie: www.Abbottwmm.com

Możliwość komentowania została wyłączona.