10 kwietnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maraton w Dębnie

bb 20010 kwietnia w Dębnie przy okazji rozgrywanego tam maratonu odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie. Poziom sportowy był niski. Było dwóch wyróżniających się zawodników: Ivan Babaryka z Ukrainy i Błażej Brzeziński z Polski.  Zwyciężył Babaryka, poprawiając życiówkę sprzed roku o 40 sekund, jego wynik to: 2:13:16

Drugim na mecie ale pierwszym w klasyfikacji Mistrzostw Polski a co za tym idzie nowym Mistrzem Polski w maratonie został Błażej Brzeziński (na zdjęciu), trenowany przez Grzegorza Stefankę.

Gratulujemy Błażejowi bo po pierwsze liczy się oczywiście tytuł Mistrza Polski ale ważne, że widać u niego postęp, poprawił życiówkę sprzed roku z Wiednia o blisko 2 minuty 20 sekund: 2:14:16. Drugi (i trzeci w Open) był Michał Smalec 2:22:28 a brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczył szósty w Open Piotr Pałka: 2:27:45.

Wśród Pań złoto zdobyła Arleta Meloch: 2:46:43.

Dawno chyba nie było tak niskiego poziomu, aby na brązowy medal wśród panów wystarczył wynik 2:27. Mistrzostwa Polski w maratonie po raz kolejny pokazują, że tracą sens, zwłaszcza, że nieoficjalne ale realne Mistrzostwa Polski odbędą się za tydzień w Wiedniu, dokąd jedzie cała nasza maratońska czołówka.