20 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

MARATON BESKIDY NA OSTATNIEJ PROSTEJ !


Przygotowania IV Maratonu Beskidy wkraczają na ostatnią prostą do startu pozostało już tylko 20 dni. 12 listopada br. w Radziechowach obok Zajazdu Horolna o godz. 10;00 wystartuje maraton, a dwie godziny wcześniej na tą atrakcyjną trasę w Beskidach wystartują zawodnicy Nordic Walking z Mistrzynią Świata Elżbietą Wojciechowską na czele. Na liście startowej obok zawodników z całej Polski, są zgłoszenia z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji, jest obecnie ponad 200 nazwisk. Na liście startowej znajduje się 5 zawodników którzy ukończyli Grecki Spartathlon 246 km Zbigniew Malinowski z Kołobrzegu, Tadeusz Ruta z Łodzi, Jacek Łabudzki z Sandomierza, oraz Łukasz Nowosielski z Józefowa i Aleksander Borkowski ze Świnoujścia.

Beskidy540 1

Z Litwy w maratonie wystartuje znany narciarz i biathlonista Marian Kaczanowski, który przywiezie ze sobą młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rejonu Wileńskiego, która wystartuje w biegu młodzieżowym. Najstarszym zawodnikiem jaki pojawi się na starcie w Radziechowach to 82 letni Czesław Marciak z Bielawy, który niedawno w dobrej kondycji ukończył XI Poznań Maraton. Trasa maratonu bardzo malownicza zaczynamy w Radziechowach obok słynnej górki Horolna skąd górale przepędzili Szwedów podczas Potopu Szwedzkiego, następnie zawodnicy pobiegną do Przybędzy by wrócić do Radziechów i dalej biec w kierunku Ostrego i Zimnika, po drodze ciesząc wzrok widokami na panoramę Beskidów. Biegnąc Doliną Zimnika napotkamy wspaniałą ścieżkę dydaktyczną LP następnie trasa cały czas wije się serpentynami pod szczyt Skrzycznego 1257 m n.p.m. gdzie znajduje się najwyższy punkt który usytuowany jest na 23 km.( obok schroniska na Skrzycznym).

Beskidy540

Od tego momentu trasa zaczyna biec w dół, Małe Skrzyczne, Malinowska Skała, Las Biały powracamy tą samą trasą do Radziechów gdzie przy rondzie zaczynamy biec na Golgotę Beskidów wzdłuż unikatowych stacji naturalnej wielkości Drogi Krzyżowej na Matysce skąd rozpościera się wspaniały widok na całe pasmo Beskidów. Następnie udajemy się w dół przez kamieniołom by po chwili wbiec na drogę w Przybędzy , która zaprowadzi nas na metę przy Zajeździe Horolna. Po drodze maratończykom przygrywać będą orkiestry i kapele regionalne. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi po pokonaniu 42.195 km z medalem okolicznościowym na piersi, oraz dyplomem ze swoją fotografią udamy się na tradycyjnie góralską watrę i wspaniały żurek do którego przygrywać nam będzie kapela góralska. Głównym organizatorem tegorocznych imprez jest Zajazd Horolna, Gmina Radziechowy-Wieprz, Gmina Lipowa oraz Miasto Szczyrk, Komandorem Edward Dudek . Do zobaczenia na trasie

Baca.

Więcej info na www.maratonbeskidy.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.