22 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie – 15 000 USD za zwycięstwo!


Po 15 tysięcy dolarów zainkasują zwycięzca i zwyciężczyni Maratonu Dbam o Zdrowie, który 13 kwietnia 2014 roku odbędzie się w Łodzi. Organizator  przewidział również atrakcyjne nagrody finansowe dla rodzimych maratończyków w ramach klasyfikacji rozwoju polskiego maratonu. 

przeczytaj także: Łódź Maraton certyfikowany przez IAAF. Ruszyły zapisy!
1.jpg
Co roku rośnie poziom sportowy naszych zawodów, a w ślad za tym rosną również nagrody finansowe dla zwycięzców. W 2014 roku pula nagród gwarantowanych w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie przekroczy 100 tysięcy dolarów – mówi Michał Drelich, dyrektor Imprezy – Chcemy, by w Łodzi co roku odbywał się najszybszy i najbardziej prestiżowy maraton w Polsce. Dlatego na starcie można się spodziewać wielu utytułowanych maratończyków. My największe nadzieje pokładamy w Karolinie Jarzyńskiej, stypendystce Maratonu Dbam o Zdrowie. Trzymamy kciuki za to, by 13 kwietnia ustanowiła w Łodzi upragniony rekord Polski – dodaje.
Organizator od początku wspiera polskich maratończyków. Oprócz nagród w klasyfikacji generalnej atrakcyjne nagrody finansowe są również do wygrania w klasyfikacji rozwoju polskiego maratonu.
Współczesny maraton jest zdominowany przez zawodników z Afryki. Zależy nam na tym, by najlepsi polscy biegacze również mieli szansę rozwijać swój talent sportowy, a do tego niezbędne są pieniądze – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy imprezy.
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia. Do końca 2013 roku obowiązuje niższa opłata startowa.
Sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest  DOZ.pl, największy portal o zdrowiu, należący do  największej w Polsce sieci aptek Dbam o Zdrowie.

Maraton i bieganie jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu  wpisuje się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukowanie, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze.
Pula nagród gwarantowanych – Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2014

nagrody_dolar.jpg

Klasyfikacja rozwoju polskiego maratonu

nagrody_pln.jpg

Więcej informacji na www.lodzmaraton.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.