11 listopada 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Lewandowski świętuje Dzień Niepodległości w Goleniowie

Dzień Niepodległości świętowano w Goleniowie tradycyjnie – rozgrywając bieg na dystansie 1 mili oraz 10 km. Najszybciej 1609 m pokonał mistrz Europy, Marcin Lewandowski. W biegu na 10 km zwyciężyła Agnieszka Ciołek, wśród panów trzeci był Henryk Szost.

IMG_2241_1.JPG
Marcin Lewandowski podczas MP w Bydgoszczy (fot.Aleksandra Szmigiel).

Czwartemu zawodnikowi MŚ w Daegu zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Do ostatnich metrów gonił go specjalista w biegu na 1 milę – Leszek Zblewski. Po biegu "Lewy" przyznał w rozmowie z PAP:

-Musiałem biec ile tylko sił w nogach, aby wyprzedzić na mecie Leszka Zblewskiego, który chciał tu zwyciężyć po raz… dziesiąty.

1. Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 4.36
2. Leszek Zblewski (Remus Kościerzyna) 4.38

3. Witalij Marynych (Ukraina) 4.39

W biegu pań nieźle spisała się Karolina Waszak, specjalizująca się w biegach długich zawodniczka, bieg na milę ukończyła na trzeciej pozycji z czasem 5.18.

1. Kacser Zita (Węgry) 5.12
2. Anna Peszko (Ukraina) 5.15
3. Karolina Waszak (UKS Barnim Goleniów) 5.18

Na 10 km wśród pań triumfowała Agnieszka Ciołek. Podopieczna Jacka Wośka zwyciężyła ze sporą przewagą, udowadniając, że po ostatnich komercyjnych startach nadal stać ją na mocne bieganie. W rozmowie z PAP przyznała, że na rok 2012 ma ambitne cele:

-Przybiegłam na metę mocno zmarznięta, ale najważniejsze, że wygrałam. W tym roku wystartuję jeszcze w Anglii, w Brighton na 10 km i … pomyślę o następnym sezonie. Głównym celem jaki sobie postawiłam są igrzyska olimpijskie.

Bardzo blado przy Ciołek wypadła Olga Kalendarowa-Ochal, która dobiegła trzecia ze słabym, jak na swoje możliwości, czasem – 36.27.

1. Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław) 33.23
2. Swietłana Kougan (Białoruś) 33.31
3. Olga Kalendarowa-Ochal (Bydgoszcz) 36.27

Dwa tygodnie po bardzo udanym maratonie we Frankfurcie (2:09:39), na szosie ponownie mogliśmy kibicować Henrykowi Szostowi. Podopieczny Leonida Shvetsova zaprezentował się z dobrej strony, dobiegając na trzeciej pozycji z rezultatem 29.26. Łukasz Kujawski był piąty ( 30.42).