7 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kryński w półfinale 200 m

W porannej sesji piątego dnia IO bardzo dobrze spisał się Kamil Kryński. Polak awansował do półfinału na 200 m. Nieszczęście przytrafiło się 5. zawodnikowi IO w Pekinie. Artur Noga nie ukończył biegu na 110 m ppł z powodu kontuzji.

Mistrz Polski na 200 m startował w piątym biegu z drugiego toru. Bardzo dobrze pokonał drugą setkę i po skutecznym finiszu zajął dające automatyczny awans trzecie miejsce (20.66). Dzięki dobremu biegowi Kryński zostanie co najmniej półfinalistą IO.

(fot. dzięki uprzejmości Marka Biczyka)

Bez problemów awans zapewnili sobie giganci 200 m – Usain Bolt, Christophe Lemaitre oraz Yohan Blake, którzy lekko wygrywali swoje serie.

Jak się okazało ostatni bieg eliminacyjny na 110 m ppł był pechowy nie tylko dla Artura Nogi. Serii nie ukończyło w sumie aż czterech biegaczy. Wśród nich znalazł się mistrz olimpijski z Aten Liu Xiang. Chińczyk odniósł kontuzję kostki i zszedł z toru.

Polak po starcie złapał się za mięsień czworogłowy uda i nie zdołał
pokonać płotka. Po udanych dla Nogi Mistrzostwach europy wydawało się,
że ten utalentowany zawodnik zdołał wyleczyć się z kontuzji. Niestety,
mistrz Polski nie pobiegnie już więcej na IO w Londynie.

W sesji wieczornej czekają nas emocjonujące półfinały na 800 m z dwoma Polakami (Kszczot, Lewandowski) finał dysku z Piotrem Małachowskim oraz biegi po medale na 100 m ppł pań i 1500 m mężczyzn.