New Balance 1080v12
 
4 września 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Krakow Business Run na Rynku Głównym


16 września odbędzie się bieg charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Krakow Business Run. W ciągu kilku tygodni, swój udział zgłosiło tak wiele drużyn, że organizatorzy zdecydowali się przenieść start i metę z Placu Szczepańskiego na Rynek Główny. Tym samym początkowy limit ustalony na poziomie 750 biegaczy podniesiono do pełnego 1000.

bussinesSztafeta Krakow Business Run w tym roku odbędzie się po raz pierwszy, jednak jeszcze przed startem pierwszej edycji zyskała imponującą popularność. W ciągu kilku tygodni od dnia otwarcia zapisów swój udział zgłosiło tak wiele drużyn, że organizatorzy, którzy start i metę pierwszej edycji zaplanowali na Placu Szczepańskim zdecydowali się przenieść je na Rynek Główny. Tym samym liczba uczestników została zwiększona z 750 do 1000, a w biegu wystartuje nie 150 ale aż 200 zespołów złożonych z 5 biegaczy.

Do udziału w biegu zapraszamy przede wszystkim reprezentantów krakowskich firm. W ciągu ostatnich tygodni byliśmy pod wielkim wrażeniem jak szybko i licznie spływały do nas kolejne rejestracje drużyn. Dlatego na kilka tygodni przed biegiem, dosłownie postawiliśmy na głowie całą wcześniejszą koncepcję trasy i we współpracy z miastem udało się przenieść główną część imprezy na Rynek Główny” – mówi jeden ze współorganizatorów Przemysław Berendt, VP Global Marketing w firmie Luxoft Poland Sp. z o.o.. „To dobra decyzja, gdyż w nowym miejscu, w strefie zmian, możemy bezpiecznie pomieścić znacznie więcej sztafet” – dodaje.

W zawiązku ze zmianą miejsca startu i mety uległa zmianie również trasa biegu. Wcześniejsza, o długości 4 km, została nieznacznie tylko skrócona do 3,8 km – czyli zamiast 20 km dla całego zespołu pięciu osób będzie to 19 km. W nowej wersji biegacze wystartują na Rynku Głównym i pobiegną po linii prostej w ulicę Sławkowską. Okrążą Planty – łącznie z Wawelem i wrócą ulicą Wiślną.

Ta mała zmiana dystansu nie powinna znacząco wpłynąć na sposób przygotowania się uczestników do biegu. Zwłaszcza, że aż do dnia imprezy, czyli do 16 września, trwają w Krakowie sesje treningowe organizowane przez nas codziennie w różnych częściach miasta. Informacje o nich znajdują się na stronie www.krakowbusinessrun.pl. Każdy może dołączyć” – zaprasza Wojciech Liszka, współorganizator biegu z krakowskiego hotelu Radisson Blu.

Krakow Business Run to bieg charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W pierwszej kolejności pieniądze trafią do Justyny Topa, którą ciężka choroba pozbawiła nogi na wysokości uda. Proteza, na którą przeznaczony jest dochód z opłat wpisowych, pozwoli jej znowu chodzić. Oprócz Justyny pod opieką Fundacji znajduje się około 50 osób, a jeszcze więcej dopiero oczekuje na zakup protezy, sfinansowanie rehabilitacji albo konsultacje ze specjalistami. Fundacja Jaśka Meli pomaga im wszystkim na każdym etapie. Ogromną wagę przykłada do aktywizacji osób niepełnosprawnych. Na stronie biegu www.krakowbusinessrun.pl w zakładce Uczestnicy przez cały czas trwa dodatkowa, dobrowolna kwesta drużyn na rzecz podopiecznych Fundacji.

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.