New Balance 1080v12
 
5 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Krakow Business Run dwa razy większy niż przed rokiem


6 maja 2013 rozpoczną się zapisy do charytatywnego biegu biznesowego Krakow Business Run 2013. W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad 1000 biegaczy. Tegoroczna edycja zmieści dwukrotnie więcej osób, a dochód z niej zostanie przeznaczony na zakup protez nóg dla Agnieszki, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Krakow Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który 15 września 2013 odbędzie się po raz drugi. Edycja 2012 zgromadziła na starcie 1000 osób, czyli 200 pięcioosobowych zespołów biegaczy z prawie setki krakowskich firm. Tegoroczny bieg będzie dwukrotnie większy.

businnes

W ubiegłym roku ze względu na ogromne zainteresowanie uczestnictwem, przenieśliśmy imprezę z Placu Szczepańskiego na Rynek Główny. W tym roku jesteśmy gotowi, by w strefie zmian, czyli na najtrudniejszym odcinku trasy, zmieścić jeszcze większą liczbę biegaczy. Dzięki doświadczeniu z poprzedniej edycji 15 września na starcie Krakow Business Run może stanąć aż dwa tysiące osób, czyli 400 pięcioosobowych zespołów – mówi Wojciech Liszka, współorganizator imprezy z Radisson Blu Hotel Kraków.

Liczba uczestników została dwukrotnie zwiększona jednak miejsca na starcie nadal są limitowane. Chociaż zapisy rozpoczną się 6 maja, to już teraz osoby, które chcą zdążyć zgłosić drużynę, mogą zostawić adres mailowy na stronie www.krakowbusinessrun.pl. Dzięki temu otrzymają wiadomość w chwili otwarcia zapisów.

Krakow Business Run dedykowany jest podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom, ze względu na różne zrządzenia losu żyjącym bez kończyn. Ubiegłoroczna edycja biegu pomogła Justynie Topa, młodej dziewczynie, która w wyniku ciężkiej choroby straciła nogę na wysokości uda.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i uczestników Krakow Business Run, Justyna od kilku tygodni może już stanąć na ‘własnych’ nogach. Dla osoby, która przez całe dorosłe życie poruszała się o kulach, to niewyobrażalne szczęście móc normalnie chodzić – mówi Jasiek Mela, Prezes Fundacji Poza Horyzonty. W tym roku jako najbardziej potrzebującą pomocy wskazaliśmy naszą podopieczną Agnieszkę Harasim – dodaje.

Agnieszka Harasim ma 25 lat, pochodzi z Podlasia ale mieszka w Krakowie. Urodziła się bez nóg. Mimo to jest bardzo aktywną osobą – lubi sport, gra w koszykówkę na wózku, posiada patent żeglarski. Jest młoda, energiczna i nie lubi nudy. Jednak jej stare, ciężkie protezy są już zupełnie zużyte, dawno z nich wyrosła. Wózek inwalidzki jest raczej więzieniem niż pomocą i każde wyjście z domu jest dla niej problemem. Agnieszka nie lubi się poddawać i wierzy, że może być inspiracją dla osób w podobnej sytuacji. Chce im udowodnić, że kalectwo nie przekreśla reszty życia. Jednak teraz to właśnie ona potrzebuje pomocy.

Aby poprawić życie Agnieszki, 4 kwietnia, organizatorzy biegu z ramienia Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre Poland, firmy Luxoft, Gminy Miejskiej Kraków i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisali wiążącą umowę dotyczącą organizacji Krakow Business Run 2013.

Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, tak mówi na temat tego wydarzenia:Cieszymy się, że kolejna edycja biegu dojdzie do skutku. Ta impreza ma dla nas szczególne znaczenie nie tylko ze względu na jej wspaniały charytatywny aspekt. Kraków Business Run jest również ważnym narzędziem wspierającym promocję gospodarczą miasta, a także jest wspaniałym narzędziem, budowania społecznej integracji jego mieszkańców.

Strona biegu: krakowbusinessrun.pl

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.