8 grudnia 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kowalska i Dobrzyński w Elicie Praskiej Dychy


praskadycha_524_1.jpg

Kowalska i Dobrzyński w elicie Praskiej Dychy

Wykonaliśmy szereg skomplikowanych obliczeń, wzięliśmy pod uwagę masę zmiennych i w końcowym efekcie wyszło nam, że 1 kibic przyprowadzony przez 1 zawodnika poprawi jego życiówkę o 11,657 sekundy – twierdzi Kuba Wiśniewski, rzecznik prasowy II Praskiej Dychy.

A tak poważnie, w tym roku, ze względu na niesamowitą, ponadplanową, popularność imprezy wśród biegaczy (miejsc na 500-osobowej liście startowej już dawno zabrakło), postanowiliśmy zgromadzić wokół trasy jak najwięcej kibiców. Dlatego przygotowaliśmy dla nich sprzęt do dopingu, taki jak pomysłowe transparenty, piszczałki, gwizdki. Najbardziej aktywni wezmą udział w konkursie "Megakibic Praskiej Dychy" z elektryzującymi nagrodami. Wystarczy przyjść na bieg nieco wcześniej – między 10.30 a 11.30, zgłosić się do Strefy Kibica usytuowanej w okolicy mety, a potem… nie żałować gardeł – kończy współorganizator zawodów.

Uczestnicy imprezy w Parku Skaryszewskim, mogą również liczyć na spotkanie świetnych gości. Będzie Robert Korzeniowski i Beata Sadowska. W gronie faworytów biegu, obok Renaty Paradowskiej, Anny Jakubczak i Damiana Witkowskiego, pojawiły się z kolei 2 znane nazwiska z górnej półki – Katarzyny Kowalskiej (naszej olimpijki z Pekinu na dystansie 3000 z przeszkodami) oraz Adama Dobrzyńskiego (multimedalisty Mistrzostw Polski w biegach długich). Zapowiada się gorąca rywalizacja w sercu Warszawy.

Kibice mogą nastawić się więc na autografy i zdjęcia. Do fotografii będzie również pozował kierownik trasy – foksterier Rekord oraz tajemnicza sierotka. Nieocenzurowane wywiady z tą parą możecie obejrzeć w Galerii strony www.praskadycha.pl. Nawet jeśli kibiców będą tysiące, w zabezpieczeniu trasy pomogą harcerze z Hufca Praga Południe ZHP.

Start II Praskiej Dychy – 14 grudnia, godz. 12.00. Początek imprez towarzyszących ok. godziny 11.00. Miejsce – obiekty KS Drukarz w Parku Skaryszewskim.

Przypominamy, że Sponsorem Głównym II Praskiej Dychy jest Narodowe Centrum Sportu a Sponsorami Wspierającymi – Wedel i Mazars. Portal bieganie.pl z zapałem patronuje temu unikalnemu przedsięwzięciu. Imprezę organizują firmy Running Consulting i Kuba Wiśniewski PR.

Zapraszamy na największy z kameralnych i najbardziej kameralny z wielkich biegów tej zimy! Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.praskadycha.pl.