17 września 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Konkurs – wygraj pakiet startowy na Biegnij Warszawo


To już ostatnia szansa, by w gronie 10 tysięcy biegaczy stanąć na starcie Biegnij Warszawo i pokonać 10-kilometrową trasę po warszawskim centrum. Chęć udziału w zawodach wyraziło już ponad 7 tysięcy uczestników. Jeżeli chcesz znaleźć się w tym gronie weź udział w naszym konkursie, w którym wygrać można 5 pakietów startowych Biegnij Warszawo.

Szczegóły konkursu na dole artykułu

Biegnij Warszawo to jeden z najbardziej popularnych polskich biegów masowych na dystansie 10 km (w 2013 roku bieg ukończyło blisko 12 tysięcy osób). Niejednokrotnie jest to dla wielu osób pierwsza dyszka w karierze, a nawet pierwsze zawody biegowe w ogóle. 

Motywem przewodnim biegu jest wspólne przebiegnięcie ulicami Warszawy dystansu 10 kilometrów przez uczestników ubranych w identyczne koszulki. W tym roku zawodnicy startować będą w koszulkach koloru pomarańczowego.

Tegoroczny bieg odbędzie się 4 października 2015 roku. Start zlokalizowany będzie na ulicy Czerniakowskiej, zaś meta przy ul. Łazienkowskiej. Atestowaną 10-kilometrową trasę zawodnicy pokonywać będą w ścisłym centrum stolicy biegnąc takimi ulicami jak Marszałkowska, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie czy Al. Ujazdowskie.

Zapisy trwają na stronie: https://www.biegnijwarszawo.pl/startmeta/rejestracja

Pakiet startowy

Rejestrując się do biegu każdy uczestnik, po opłaceniu startowego, otrzyma pakiet startowy. Podstawowym jego elementem jest techniczna koszulka Nike w kolorze pomarańczowym. Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma worek sportowy z logo biegu. 

koszulka

Punkt wydawania pakietów znajdować się będzie w Plac Unii City Shopping przy ul. Puławskiej 2 w Warszawie, poziom -1 (Food Court). Wydawanie pakietów rozpocznie się 22 września i potrwa do 3 października. Punkty czynny będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 21:00 i w niedzielę od 10:00 do 20:00. Co ważne w dniu imprezy pakiety startowe nie będą wydawane.

Tak było podczas poprzednich edycji

Biegnij Warszawo 2009. Wśród mężczyzn zwyciężył Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva przed Michałem Smalcem, a wśród pań Maria Cześnik.

bwawo_czolowka.jpg

Biegnij Warszawo 2010. Przez Warszawę przebiegło blisko 10 tysięcy biegaczy w identycznych zielonych koszulkach. Najlepszy na trasie 10 kilometrów okazał się zwycięzca Maratonu Warszawskiego – Tola Bane z czasem 28:46. Pochodzący z Etiopii zawodnik pobił rekord trasy. Wśród kobiet najlepsza była Iwona Lewandowska – 35:14.

bwarszawo 20101003 013

Biegnij Warszawo 2011. Wśród mężczyzn Yared Shegumo przed Mariuszem Giżyńskim, a wśród Pań Iwona Lewandowska przed Anną Giżyńską. Bieg ukończyło 8481 zawodników i zawodniczek. 

IMG 9809

Biegnij Warszawo 2012. Pierwszy na mecie pojawił się Radosław Kłeczek i on jako jedyny złamał barierę 30 minut (29:54). Drugi był Michał Smalec (30:01), a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Nowak (30:02). Wśród Pań najszybsza, po raz kolejny, okazała się Iwona Lewandowska (32:53).

IMG 0522

Biegnij Warszawo 2013. Na metę 10-kilometrowego biegu w centrum stolicy wbiegło aż 11856 osób. Najszybsi z nich byli Michał Kaczmarek (29:29), oraz wśród kobiet, kolejny raz z rzędu, Iwona Lewandowska (33:04).


1.jpg

Biegnij Warszawo 2014. Spadek frekwencji. Bieg ukończyło niecałe 9 tysięcy osób. Najszybszy byli Kenijczycy: David Metto i  Daniel Muindi wśród mężczyzn Gladys Kiprotich wśród kobiet.

IMG_6564.jpg

Konkurs z aplikacją KNOW YOUR PACE

Serwis bieganie.pl objął patronat medialny nad imprezą. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania mamy pięć pakietów startowych tegorocznego Biegnij Warszawo.

Konkurs polega na wykonaniu Testu Coopera z aplikacją KNOW YOUR PACE (informacje o aplikacji znajdziecie tutaj) i wysłaniu e-maila ze screen shotem z wynikiem testu na adres konkursy@bieganie.pl.

Zasady konkursu:

  1. Zrób Test Coopera z aplikacją KNOW YOUR PACE,
  2. Wyślij nam na adres konkursy@bieganie.pl SCREEN SHOT z komórki z wynikiem testu wraz z imieniem i nazwiskiem (wiadomość zatytułuj Konkurs BW),
  3. Pierwsze 5 osób otrzyma pakiet na Biegnij Warszawo, albo możliwość nadania go wskazanej osobie.

Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 24 września, do godziny 23:59. 

Aplikację KNOW YOUR PACE ściągnąć można na Google Store TUTAJ.

Możliwość komentowania została wyłączona.