4 października 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Konferencja Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej


przyszlosc dietetyki

„Przyszłość dietetyki sportowej to nie dużo czy malo węglowodanów czy jakakolwiek dieta. To spersonalizowana dieta dostosowana do zawodnika i jego celów” – fragment wykładu Profesora Askera Jeukendrupa.

Zakończyła się konferencja Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej. Program >> – był bardzo ciekawy, postaramy się wkrótce pokazać możliwe najciekawsze wnioski z niej płynące.

Adam Klein, Bieganie.pl: Konferencja miała wg mnie szczególnie  dwie ważne korzyści dla obecnych na sali słuchaczy.

Pierwsza, była taka, że mieliśmy tam bezpośredni kontakt z ludźmi, którzy są naprawdę cenionymi ekspertami w dziedzinie dietetyki sportowej, suplementacji, fizjologii. To ma takie konsekwencje, że dzięki nim możemy zobaczyć to co w tym momencie jest przez nich czy na świecie traktowane priorytetowo. Oni mają najlapszy ogląd tego co ważnego jest w tym momencie na świecie publikowane i robią selekcję ważnych treści za nas.


Korzyść druga była taka, że zyskaliśmy pewność, że dieta a w każdym razie odpowiednia czasowa strukturyzacja treningu i diety może dać zaskakujące (korzystne) efekty sportowe. Szczególnie badania Profesora Hawleya pokazują coś zupełnie nowego. Konsekwencja może być niestety też taka, że część osób będąc na stosunkowo niskim poziomie sportowym, chcąć iść na skróty będzie chciała od razu stosować te dietetyczno-treningowe protokoły. Postaramy się w poniedziałek (5 października) opublikowac  najciekawsze wnioski płynące z konferencji.

konferencja russel

„Cały problem ze światem jest taki, że głupcy i fanatycy są zawsze tak pewni siebie, podczas kiedy mądrzy są zawsze pełni wątpliwości”
– to cytat z Bertranda Russela, brytyjskiego matematyka i co ciekawe Noblisty z dziedziny literatury (1950r). Jesteśmy na konferencji Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej. Prof. Ron Maughana ciekawie opowiada o historii rozwoju nauki, fizjologii. Więcej wkrótce.

Możliwość komentowania została wyłączona.