22 stycznia 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Konferencja Pedro’s Cup


pedros_524.jpg

Prezes Strauss Cafe Poland, Jacek Kazimierski, Foto: bieganie.pl

22 stycznia w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa cyklu Pedro’s Cup.

W tym roku są to dwie imprezy halowe i jedna na otwartym stadionie:

9 lutego – Łódź

20 lutego – Bydgoszcz

17 września – Szczecin

Pierwsza z nich to tylko skok wzwyż. Druga – przede wszystkim skok o tyczce kobiet i skok wzwyż. Do Bydoszczy przyjadą wszystkie medalistki Mistrzostw Świat w Osace: Isinbajeva, Badurova, Fieofanova plus zawodniczki z kolejnych miejsc, w tym nasze Monika Pyrek i Anna Rogowska.

Najważniejszą imprezą sezonu będzie Mityng w Szczecinie. Na stadionie im. Wiesława Maniaka wystąpi około 100 zawodników w 17-tu konkurencjach.

Prezes Spółki Strauss Cafe Poland Jacek Kazimierski: "- Żeby zapraszać do Polski światowe gwiazdy lekkiej atletyki i walczyć o lepszy termin w Kalendarzu EAA, musimy podnieść rangę mityngu do poziomu Permit EAA , a następnie Premium Permit EAA. W Warszawie kategorię Permit EAA ma Memoriał Janusza Kusocińskiego, a przepisy wykluczają, aby w jednym mieście rozgrywane były zawody tej samej rangi. Na połączenie tych dwóch imprez nie wyraża zgody PZLA. Jedyną więc szansą jest awans w strukturach EAA poza Warszawą i powrót po trzech latach do stolicy, wierzę, że już na Stadion Narodowy."

Organizatorzy chcą dopowadzić Mityng do rangi Grand Prix IAAF lub Super Grand Prix IAAF, ale do tego potrzeby jest stadion lekkoatletyczny dla co najmniej 40 tys kibiców.

Także z tego powodu, na konferencji prezentowana była idea: TAK DLA BIEŻNI