3 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kończą się zapisy na Runmageddon


Jeszcze tylko do 6 kwietnia na stronie runmageddon.pl przyjmowane są zapisy do startu w Runamgeddonie – ekstremalnym biegu, który odbędzie się 13 kwietnia na terenie warszawskiego Toru Służewiec. To ostatni dzwonek, aby podjąć wyzwanie i zmierzyć się z niesamowitymi przeszkodami. Runmageddon zapowiada się bardzo widowiskowo, dlatego warto na własne oczy zobaczyć, jak uczestnicy radzą sobie z pokonywaniem trasy i dołożyć swoje 5 zł na zakup konia dla dzieci i młodzieży CREiO TPD „Helenów”.

IMG 4845
Zapisy do Runmageddonu trwają od sierpnia zeszłego roku. Listy uczestników szybko zapełniły się zawodnikami, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w starciu z ponad 30 przeszkodami, takimi jak m.in. ściany, liny, trawersy, pajęczyny linowe czy zasieki. Wśród ponad 900 osób, które dotychczas zgłosiły swój udział w imprezie najwięcej jest członków klubów Cross Fit i Boot Camp z całej Polski. W Runmageddonie wystartują również biegacze, triathloniści i amatorzy sportów walki oraz kilkuset niezrzeszonych zawodników, którzy zgłosili się indywidualnie. 

Na liście startowej nie brakuje również osób znanych jak się generał Roman Polko, były Dowódca Wojskowej Formacji Specjalnej GROM, aktorka Joanna Jabłczyńska czy Przemysław Opalach, posiadacz pasów IBF International oraz Mistrz Świata wagi super średniej federacji WBF. 

To już ostatni tydzień zapisów do udziału w Runmageddonie – wyjątkowym wydarzeniu, które gwarantuje wiele emocji oraz świetnej zabawy. Mimo, że w tym samym czasie w Polsce równolegle odbywają się dwa maratony oraz kilka innych biegów ulicznych nasz bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Pokazuje to, że jest w naszym kraju zapotrzebowanie na biegi ekstremalne, podczas których można zmierzyć się z własnymi słabościami. – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu. 

test trasy2

Organizatorzy zapewniają, że bieg będzie bardzo widowiskowy. W pokonywaniu przeszkód Runmageddonu uczestnikom na pewno pomoże gorący doping rodziny i znajomych. Bilet wstępu na zawody kosztuje 5 zł, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Fundacji Lotto Milion Marzeń, która zakupi konia do zajęć hipoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”.  Koń zostanie nazwany RUNMAGEDDON.

Do kibicowania zapraszamy wszystkich, którzy nie zdążyli się przygotować do tej edycji Runmageddonu, oraz rodziny i znajomych osób, które podjęły to wyzwanie. Warto przyjechać na Służewiec, aby zobaczyć jak zawodnicy radzą sobie z pokonywaniem przeszkód i wziąć udział w akcji charytatywnej. Runamgeddon będzie wydarzeniem, jakiego jeszcze w Warszawie nie było. Zapowiada się piekielnie dobra zabawa! – dodaje Jaro Bieniecki. 
Runmageddon ma rangę Mistrzostw Polski dla studentów, żołnierzy i ratowników, a najtwardsi uczestnicy tego wydarzenia otrzymają zaszczytne wyróżnienia Twardej Sztuki oraz Twardego Syna. Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód wynosi 2,5 godziny. Impreza odbędzie się 13 kwietnia 2014, start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 10: 00.
O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl

Runmageddon to kolejna impreza działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.   

Impreza odbędzie się 13 kwietnia 2014 na Torze Służewiec w Warszawie. Wydarzenie będzie miało rangę Mistrzostw Polski dla studentów, żołnierzy i ratowników, a najtwardsi uczestnicy otrzymają zaszczytne wyróżnienia Twardej Sztuki oraz Twardego Syna. Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód wynosi 2,5 godziny. Impreza odbędzie się 13 kwietnia 2014, start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 10: 00. Kolejne grupy zawodników ruszą na trasę co godzinę.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.  

Możliwość komentowania została wyłączona.