3 sierpnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kolejny medal do kolekcji


W 2006 roku w pilskim półmaratonie rozpoczęliśmy umieszczać na medalu wizerunek czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki. Pierwszym zawodnikiem na naszym medalu był Zdzisław BOGUSZ. W 2007 roku na medalu był Edward STAWIARZ. W 2008 roku na medalu pilskiego półmaratonu był Michał WÓJCIK. W 2009 roku na medalu był olimpijczyk z Montrealu w biegu maratońskim Kazimierz ORZEŁ. W ubiegłym roku był wizerunek maratończyka Edwarda ŁĘGOWSKIEGO.

MarczakW tegorocznym półmaratonie na medalu będzie sylwetka kolejnego maratończyka, będzie to Ryszard MARCZAK, dwukrotny Mistrz Polski w maratonie w latach 1978 i 1981. Startował w biegach maratońskich Nowy Jork, Boston, Rotterdam, Paryż, Tokio oraz był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata  i Mistrzostwach Europy. Ryszard Marczak zaliczany był do ścisłej czołówki biegu maratońskiego. Reprezentował barwy klubu Zawisza Bydgoszcz. Rekord życiowy tego zawodnika w maratonie 2:12:44 – 4 miejsce w Nowym Jorku.
 
Dla uczestników pilskiego półmaratonu będzie okazja spotkać Pana Ryszarda Marczaka, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić z nim kilka słów.

Wszystkich, którzy chcą mieć unikalny medal do swojej kolekcji zapraszamy do Piły na 21. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS. Taki medal już się nie powtórzy.

Strona internetowa półmaratonu w Pile: www.pila.halfmarathon.pl
Adres e-mail:
info@pila.halfmarathon.pl
 

Każdego roku na naszym medalu będzie wizerunek innego zawodnika lub zawodniczki. W ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki i kariery znanych polskich maratończyków. Będzie to unikalna kolekcja medali w historii polskiej lekkiej atletyki.
 
Pozdrawiam,

Henryk PASKAL
Dyrektor
Międzynarodowego Półmaratonu w Pile

Możliwość komentowania została wyłączona.