philips
 
19 maja 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kolejny dopingowicz w Poznaniu?


Po raz kolejny badania antydopingowe przeprowadzone po półmaratonie w Poznaniu wykazały, że jeden z zawodników elity stosował środki dopingujące. W tej chwili nie wiadomo, w organizmie którego zawodnika wykryto niedozwoloną substancję. Trwa procedura wyjaśniająca.

Na stronie internetowej imprezy możemy przeczytać informację, że Organizator – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji otrzymał wyniki badań antydopingowych przeprowadzonych podczas 9. PKO Poznań Półmaratonu.
Wynik badań próbki A należącej do jednego z zawodników zajmujących miejsca od pierwszego do czwartej w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn wykazały obecność środków dopingowych zabronionych zgodnie z „Listą Zabronioną WADA 2016”.

Zgodnie z powyższym trwa procedura wyjaśniająca. Tym samym ogłoszenie oficjalnych wyników ulega przedłużeniu.

Przypomnijmy nieoficjalne wyniki 9.PKO Poznań Półmaratonu:

Mężczyźni

1. Daniel Muteti (Kenia) – 1:03:44
2. Cosmas Mutuku Kyeva (Kenia) – 1:03:49
3. David Kiprono Metto (Kenia) – 1:04:53
4. Paweł Ochal (Polska) – 1:06:41

Kobiety

1. Flavious Teresa Kwamboka (Kenia) – 1:14:31
2. Marta Krawczyńska (Polska) – 1:14:46
3. Olga Ochal (Polska) – 1:16:18
4. Magdalena Lewandowska (Polska) – 1:20:21

Niestety informacja o pozytywnych wynikach testów antydopingowych po imprezach w Poznaniu to już niemal tradycja. Przypomnijmy, że podobną sytuację mieliśmy rok temu po maratonie, gdy zdyskwalifikowany został Bogdan Semenowycz, a także wcześniej gdy za stosowanie niedozwolonych środków zdyskwalifikowano Kenijczyka Edwina Kosgei Yatora, zwycięzcę sprzed niemal czterech lat oraz Białorusinkę Wołhę Rezkają, drugą zawodniczkę przed blisko trzema laty.