19 maja 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kolejny dopingowicz w Poznaniu?


Po raz kolejny badania antydopingowe przeprowadzone po półmaratonie w Poznaniu wykazały, że jeden z zawodników elity stosował środki dopingujące. W tej chwili nie wiadomo, w organizmie którego zawodnika wykryto niedozwoloną substancję. Trwa procedura wyjaśniająca.

Na stronie internetowej imprezy możemy przeczytać informację, że Organizator – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji otrzymał wyniki badań antydopingowych przeprowadzonych podczas 9. PKO Poznań Półmaratonu.
Wynik badań próbki A należącej do jednego z zawodników zajmujących miejsca od pierwszego do czwartej w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn wykazały obecność środków dopingowych zabronionych zgodnie z „Listą Zabronioną WADA 2016”.

Zgodnie z powyższym trwa procedura wyjaśniająca. Tym samym ogłoszenie oficjalnych wyników ulega przedłużeniu.

Przypomnijmy nieoficjalne wyniki 9.PKO Poznań Półmaratonu:

Mężczyźni

1. Daniel Muteti (Kenia) – 1:03:44
2. Cosmas Mutuku Kyeva (Kenia) – 1:03:49
3. David Kiprono Metto (Kenia) – 1:04:53
4. Paweł Ochal (Polska) – 1:06:41

Kobiety

1. Flavious Teresa Kwamboka (Kenia) – 1:14:31
2. Marta Krawczyńska (Polska) – 1:14:46
3. Olga Ochal (Polska) – 1:16:18
4. Magdalena Lewandowska (Polska) – 1:20:21

Niestety informacja o pozytywnych wynikach testów antydopingowych po imprezach w Poznaniu to już niemal tradycja. Przypomnijmy, że podobną sytuację mieliśmy rok temu po maratonie, gdy zdyskwalifikowany został Bogdan Semenowycz, a także wcześniej gdy za stosowanie niedozwolonych środków zdyskwalifikowano Kenijczyka Edwina Kosgei Yatora, zwycięzcę sprzed niemal czterech lat oraz Białorusinkę Wołhę Rezkają, drugą zawodniczkę przed blisko trzema laty.

Możliwość komentowania została wyłączona.