7 października 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Klub Biegacza GYMNASION


gymnasin_6.jpg

Działalność Klubu Biegacza GYMNASION

KB Gymnasion powstał w 2004 roku z inicjatywy dwóch pasjonatek bieganiaAliny Sakwy i Anny Wąsowskiej. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu PrezesaFitness Gymnasion, Klub Biegacza wystawił pierwszych zawodników w biegu Niepodległości 2004. Do dnia dzisiejszego Gymnasion reprezentuje ponad 60 biegaczy, głównie z Warszawy.

gymnasin_5.jpg
Organizatorki GP Warszawy a zarazem zawodniczki startujące w różnych imprezach biegowych: Anna Wąsowska i Alina Sakwa

Zawodnicy biorą udział w zawodach, na długich dystansach, w całej Polsce i poza granicami Naszego kraju często zajmując czołowe miejsca.

Najszybszym zawodnikiem Klubu Biegacza Gymnasion wśród mężczyzn jest Sebastian Polak a wśród kobiet Marzena Opowicz. Sebastian jest również zawodnikiem, który w zeszłorocznym biciu rekordu Ginessa na ergonometrze wioślarskim w Gymnasion na Ursynowie przejechał najdłuższy dystans.

gymnasin_2.jpg
Sebastian Polak

Działalność Klubu jest silnie związana z organizacją imprez biegowych, poprzez, które propaguje zdrowy styl życia, możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu i pokazania, że bieganie jest najprostszą formą ruchu, którą może uprawiać każdy.

Najważniejszą i największą imprezą biegową organizowaną przez Klub Biegacza Gymnasion jest cykl zawodów „Grand Prix Warszawy” odbywających się w Lesie Kabackim na warszawskim Ursynowie. Jest to, jak do tej pory największa cykliczna impreza biegowa dla amatorów w Polsce, w której regularnie bierze udział ponad 300 zawodników. Na starcie stają takie osobistości jak Przemysław Babiarz ( honorowy członek KB Gymnasion ) , Bogusław Mamiński czy Paweł Januszewski.. Wszystkich imprez w Lesie kabackim jest 12.

gymnasin_3.jpg
Długoletnie zawodniczki KB Gymnasion Ela Hirszler i Agnieszka Stańczak

Klub Biegacza Gymnasion przy ogromnym zapale jego założycielek, Aliny Sakwy i Anny Wąsowskiej organizuje również imprezy dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz współorganizuje tak duże przedsięwzięcia jak Półmaraton i Maraton Warszawski.

gymnasin_4.jpg
Jeden z czołowych zawodników KB Gymnasion Bernard Wyszyński

Dwa razy w roku zawodnicy ” Gymnasionu „, wyjeżdżają na zorganizowane wyjazdy autokarowe, na zawody do Trzemeszna ( 15 km ) i do Hajnówki ( półmaraton ), gdzie zdobywają czołowe miejsca w kategorii open i poszczególnych kategoriach wiekowych. Już od dwóch lat wracają z w/w miejscowości ze statuetkami za najliczniejszy udział zawodników z jednego klubu.

Możliwość komentowania została wyłączona.