11 października 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kiedy Kipchoge biegnie do historii? – relacja


W sobotę 12 października o godzinie 8.15 nastąpi start INEOS 1:59 Challenge – próby złamania bariery 2 godzin na dystansie maratonu przez Eliuda Kipchogego. Relację na żywo z Wiednia będzie można śledzić również za pośrednictwem naszego portalu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Ludzki trening na nadludzki wynik? i INEOS 1:59 Challenge – Kipchoge do historii

 

Sobota 8.15, Wiedeń, Park Prater. Znamy już datę, dokładną godzinę, miejsce, logistykę, nawet grupę pacemakerów, którzy mają Eliudowi Kipchogemu pomóc w uzyskaniu nieoficjalnego rekordu świata. Prognozy pogody są korzystne, wszystko wydaje się dopięte na ostatni guzik.

Przypomnijmy, że będzie to drugie podejście Kipchogego do zejścia poniżej 120 minut na dystansie maratonu. Dwa i pół roku temu uzyskał wynik 2:00:25 podczas próby #breaking2 zorganizowanej przez Nike. Wtedy był jednym z trzech bohaterów przedsięwzięcia – obok Etiopczyka Lelisy Desisy oraz Erytrejczyka Zersenaya Tadesego. Teraz cała uwaga spoczywa na mistrzu olimpijskim i rekordziście świata (2:01:39 uzyskane w regulaminowych warunkach podczas maratonu w Berlinie w 2018 roku). W sobotę w uzyskaniu historycznego wyniku na dystansie 42,195 km ma mu pomóc m.in. grupa 41 zmieniających się pacemakerów, nowoczesne technologie, w tym prototypowe obuwie Nike, dobra pogoda, szybka trasa, kibice na miejscu (trasa poniżej), jak też finansowe wsparcie petrochemicznego sponsora INEOS.trasaineos.jpgCzekamy więc na to, jak w całym tym sportowym, ale również komercyjnym wydarzeniu spisze się „czynnik ludzki". Jaka będzie dyspozycja dnia samego Kipchogego? Jak poradzi sobie z presją? Czy wszystkie czynniki zakłócające, utrudniające powodzenie próby uda się zneutralizować? Czy w sobotę 12.10.2019 roku pęknie magiczna bariera 2 godzin na dystansie 42,195 km?

Będziemy na to czekać być może aż do 10.14.59…

Poniżej okno relacji LIVE wprost z Parku Prater w Wiedniu.

Fot. tytułowe Jon Super for The INEOS 1:59 Challenge

Możliwość komentowania została wyłączona.