8 października 2007 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kenijczycy najlepsi w Biegu Kociewskim

W sobotę 6 października 2007 w Starogardzie Gdańskim odbyła się kolejna, szesnasta edycja Biegu Kociewskiego. Impreza odbyła się przy pięknej pogodzie, umiarkowanym wietrze i temperaturze ok. 14 stopni Celsjusza. Dopiero po wręczeniu nagród zaczął padać deszcz.

Bieg główny na dystansie około 9 km odbył się przy całkowicie zamkniętym ruchu ulicznym, a ukończyło go 233 zawodników, spośród których sklasyfikowano 231 osób. Wszyscy ze startujących poza rywalizacją w klasyfikacji generalnej (nagrody finansowe) walczyli o jak najwyższe pozycje i nagrody rzeczowe w kategoriach wiekowych (6 dla kobiet, 7 kat. mężczyzn). Wszyscy zawodnicy otrzymali medale

Dodatkowo organizator przygotował 10 biegów towarzyszących, gdzie razem wszystkie wyścigi ukończyło ponad 2200 zawodników.

W rywalizacji sportowej najlepszymi okazali się Kenijczycy stacjonujący w Bydgoszcz Natan Soimo oraz Paul Ngetich. Najszybszym z Polaków był trzeci na mecie Piotr Drwal z Jantara Ustka. Na uwagę zasługuje fakt, że ósmą pozycję zajął niedawny tryumfator Maratonu Warszawskiego Paweł Ochal, do zwycięzcy stracił 42 sekundy. Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Agnieszka Lewandowska z Wąbrzeźna, która jako jedyna z pań złamała barierę 30 minut.