New Balance 1080v12
 
8 listopada 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

KB Gymnasion


gymn_524.jpg

alaianna_1.jpg

Ala i Anna biegowo i "w cywilu"

Wspólne bieganie zawsze w soboty i niedzielę o godz. 9.00 w Lesie Kabackim na Ursynowie

(wejście od ul. Moczydłowskiej/Leśnej).

KB Gymnasion powstał w 2004 roku z inicjatywy dwóch pasjonatek biegania Aliny Sakwy i Anny Wąsowskiej. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu prezesa Fitness Gymnasion, Klub Biegacza wystawił pierwszych zawodników w biegu Niepodległości 2004. Do dnia dzisiejszego Gymnasion reprezentuje ponad 60 biegaczy, głównie z Warszawy.

Zawodnicy biorą udział w zawodach na długich dystansach w całej Polsce i poza granicami naszego kraju, często zajmując czołowe miejsca.

Najszybszym zawodnikiem Klubu Biegacza Gymnasion wśród mężczyzn jest Sebastian Polak, a wśród kobiet Marzena Opowicz. Sebastian jest również zawodnikiem, który w zeszłorocznym biciu rekordu Guinessa na ergometrze wioślarskim w Gymnasion na Ursynowie przejechał najdłuższy dystans.

Działalność Klubu jest silnie związana z organizacją imprez biegowych, poprzez które propaguje zdrowy styl życia, możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu i pokazania, że bieganie jest najprostszą formą ruchu, którą może uprawiać każdy.

Najważniejszą i największą imprezą biegową organizowaną przez Klub Biegacza Gymnasion jest cykl zawodów „Grand Prix Warszawy” odbywających się w Lesie Kabackim na warszawskim Ursynowie. Jest to jak do tej pory największa cykliczna impreza biegowa dla amatorów w Polsce, w której regularnie bierze udział ponad 300 zawodników. Na starcie stają takie osobistości jak Przemysław Babiarz ( honorowy członek KB Gymnasion ), Bogusław Mamiński czy Paweł Januszewski.. Wszystkich imprez w Lesie Kabackim jest 12.

Klub Biegacza Gymnasion przy ogromnym zapale jego założycielek, Aliny Sakwy i Anny Wąsowskiej, organizuje również imprezy dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz współorganizuje tak duże przedsięwzięcia jak Półmaraton i Maraton Warszawski.

Dwa razy w roku zawodnicy "Gymnasionu", wyjeżdżają na zorganizowane wyjazdy autokarowe, na zawody do Trzemeszna ( 15 km ) i do Hajnówki (półmaraton ), gdzie zdobywają czołowe miejsca w kategorii open i poszczególnych kategoriach wiekowych. Już od dwóch lat wracają z w/w miejscowości ze statuetkami za najliczniejszy udział zawodników z jednego klubu.

944_2.jpg

Spotkanie z Robertem Korzeniowskim