17 czerwca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kalendarzbiegowy.pl


W którym biegu odnotowano największą frekwencję, gdzie padły najlepsze wyniki, gdzie zwyciężył nowy minister sportu oraz gdzie można wystartować w najbliższy weekend? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź  w naszym cotygodniowym raporcie z KalendarzBiegowy.pl.
Kalendarzbiegowy.pl wciąż się zmienia. Poza przybywającymi nowymi imprezami, poza wynikami publikowanymi w ich zakładkach, pojawiła się także aktualizacja dotycząca zmiany funkcjonowania widoku mapy. 

Lokalizacja dodawanych imprez, treningów i wydarzeń opierać się będzie na dokładnym określeniu miejsca przez użytkownika. Nie będzie konieczności wprowadzania kodu pocztowego, jak to było dotychczas. 

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Nowy widok mapy w kalendarzu biegowym.

Podsumowanie tygodnia

W minionym tygodniu odbyło się w Polsce aż 101 imprez biegowych. To drugi raz, kiedy notujemy wynik powyżej 100 imprez na tydzień. 87 z nich posiada w kalendarzu biegowym podstrony z wynikami. Dzięki analizie zebranych przez nas rezultatów możemy dowiedzieć się, że ostatnim tygodniu w zawodach udział wzięło ponad 22 tysiące osób (27,9% kobiet). Co ciekawe to wynik o blisko 10 tys. osób lepszy od ubiegłotygodniowego.

Zgodnie z oczekiwaniami największymi biegami minionych dni były IX Grodziski Półmaraton Słowaka i 9. Bieg Ursynowa – RUCH po Zdrowie. W Grodzisku pobiegło ponad 2200 osób, zaś w Warszawie blisko 2 tysiące.

Frekwencją wyższą od 1000 osób zanotowano również w biegach sztafetowych w Poznaniu (XLPL Ekiden Team Building Maraton) i Warszawie (III Bieg Firmowy Warszawa) oraz podczas Nocnej Dychy Kopernikańskiej w Toruniu.

Pod względem sportowym najlepsze wyniki padły w 9. Bieg Ursynowa, gdzie przy okazji rozegrano Mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu uliczny na 5 km. W trudnych warunkach atmosferycznych medale zdobyli Artur Kozłowski (złoto), Emil Dobrowolski (srebro) i Artur Kern (brąz).

Śledząc wyniki pozostałych biegów warto zwrócić uwagę na nazwisko triumfatora sobotniego biegu parkrun w Gdańsku. W Trójmieście pewne zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł nowy minister sportu – Adam Korol.

Korol, złoty medalista olimpijski w wioślarstwie, to bardzo dobry biegacz z rekordami życiowymi poniżej 2:50 w maratonie i poniżej 1:20 w półmaratonie. W sobotę uzyskał czas 17:30.

Lista 10 największych biegów minionego tygodnia (bez biegu sztafet w Poznaniu):

Data km Nazwa Miasto Ukończyło M K %K
14/06/15 21,1 IX Grodziski Półmaraton Słowaka Grodzisk Wielkopolski  2204 1749 455 20,64%
13/06/15 5 9. Bieg Ursynowa – RUCH po Zdrowie Warszawa  1984 1403 581 29,28%
13/06/15 4,2 III Bieg Firmowy Warszawa Warszawa  1380 861 519 37,61%
13/06/15 10 Nocna Dycha Kopernikańska Toruń  1089 695 394 36,18%
14/06/15 21,1 XI Półmaraton Jurajski Rudawa  973 796 177 18,19%
13/06/15 5 III Bieg Fair Play – Katowice Katowice  761 392 369 48,49%
14/06/15 5 Kamienna Piątka Bydgoszcz  756 483 273 36,11%
13/06/15 5 SKYWAYRUN Military Mińsk Mazowiecki  629 389 240 38,16%
14/06/15 10 I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego Konstancin-Jeziorna  555 386 169 30,45%
13/06/15 10 VIII Bieg Marszałka Sulejówek  519 420 99 19,08%

Zobacz wszystkie wyniki: http://kalendarzbiegowy.pl/results

Zapowiedź weekendu

Przed nami kolejny emocjonujący i obfitujący w imprezy biegowe weekend. W sumie czeka nas ok 100 różnego rodzaju biegów. Największe biegi odbędą się w Gdynii we Wrocławiu. 

Gdyński Nocny Bieg Świętojański wystartuje już o północy z piątku na sobotę , natomiast 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton w sobotę o godzinie 21:00. W obu biegach pobiegnie łącznie kilkanaście tysięcy osób.

20_21_czerwca.jpg

Poza biegiem w Warszawie, w którym może wystartować ponad 2 tysiące osób podobną frekwencją powinien mieć niedzielny IX Grodziski Półmaraton Słowaka, w którym limit to 2500 osób.

Listę wybranych imprez przedstawiamy poniżej. Pełne zestawienie znajdziecie w naszym kalendarzu biegowym: http://kalendarzbiegowy.pl/

20 czerwca (sobota)

07:00
sob
Zielonka Ultra Maraton
43 km, 75 km
Czerwonak 
wielkopolskie
09:00
sob
II Bieg Wierchami
11 km (+400), 30 km, 50 km
Rytro 
małopolskie
09:00
sob
PanCelnik
45.5 km
Zwardoń 
śląskie
09:00
sob
2 Edycja Masters’ Killer
21 km
Kotlarnia 
opolskie
09:30
sob
Bieg Uliczny Tolerancja na sportowo
5 km, 10 km
Oświęcim 
małopolskie
10:00
sob
Puchar Polski w Dogtrekkingu – edycja Wisznia Mała
15 km, 25 km, 40 km
Wisznia Mała 
dolnośląskie
10:00
sob
III Sędziszowski Bieg Po Zdrowie
10.2 km, 20.4 km
Sędziszów 
świętokrzyskie
10:00
sob
I Bieg na Miedzyniu
5 km
Bydgoszcz 
kujawsko-pomorskie
10:00
sob
III Półmaraton Rypiński
21.097 km
Rypin 
kujawsko-pomorskie
11:00
sob
IV Bieg Tarnogórski
10 km
Tarnowskie Góry 
śląskie
11:00
sob
Grand Prix Warszawy V
10 km
Warszawa 
mazowieckie
11:00
sob
Świętokrzyski Cross Run
10 km, 21.097 km
Kielce 
świętokrzyskie
11:00
sob
Pierwsza Sulechowska Dziesiątka
10 km
Sulechów 
lubuskie
11:00
sob
VI Bieg im. Ujskich Powstańców Wielkopolskich
6.6 km
Ujście 
wielkopolskie
11:00
sob
Arłamów I Bieg Obrońców Granic
7 km, 14 km
Arłamów 
podkarpackie
11:00
sob
Activus Run
10 km
Szreniawa 
wielkopolskie
11:00
sob
„POŻEGNANIE WIOSNY NA Pętli Reja”
5 km
Sopot 
pomorskie
11:00
sob
XXIX Bieg Świerzawy
10 km
Świerzawa 
dolnośląskie
11:15
sob
II Bieg i marsz Nordic Walking Ścieżkami Lasu Kraszewskiego
7 km
Wiśniowa Góra 
łódzkie
11:45
sob
Skoki po Zdrowie
5 km, 10 km
Dęblin 
lubelskie
12:00
sob
Grand Prix Zwierzyńca 6/6
9.6 km
Białystok 
podlaskie
12:00
sob
VII Bieg Mostami Bydgoszczy o Puchar JM Rektora UTP w Bydgoszczy
10 km
Bydgoszcz 
kujawsko-pomorskie
12:00
sob
Gryfny Bieg Kolorów
5 km
Chorzów 
śląskie
12:00
sob
Akademicka 5
5 km
Koszalin 
zachodniopomorskie
12:00
sob
Bieg Świętojański Kaszuba
10 km
Nowa Karczma 
pomorskie
12:00
sob
IV Strzegomska Dwunastka Biegajmy Razem
8 km, 12 km
Strzegom 
dolnośląskie
12:00
sob
V Stęszewski Bieg Przełajowy
10 km
Stęszew 
wielkopolskie
13:00
sob
Grill + Run = Fun 2015: Biegiem na ratunek
5 km, 15 km
Palowice 
śląskie
13:00
sob
III Bieg Fair Play – Wrocław
5 km
Wrocław 
dolnośląskie
15:00
sob
Grand Prix Tężnie Run Ciechocinek 2015 w Biegach i Nordic Walking – bieg 3
5.5 km
Ciechocinek 
kujawsko-pomorskie
15:00
sob
XXVII Cross Świętojański im Jana Marka w Pogórzu
12.5 km
Skoczów 
śląskie
16:00
sob
Biegowe Grand Prix Mikołajek Biegam Bo Lubię Polską Wieś 1/6
5 km
Baranowo 
warmińsko-mazurskie
16:00
sob
II Rybnicki Test Coopera
12 min
Rybnik 
śląskie
16:00
sob
IV Bieg Akademii Górniczo-Hutniczej
5 km, 10 km
Kraków 
małopolskie
16:00
sob
III Bieg Pokój i Dobro
10 km
Lubartów 
lubelskie
16:15
sob
Aktywna Gmina-Sportowy Niechlów
5.5 km, 10 km
Niechlów 
dolnośląskie
17:00
sob
IV Bieg AGH
5 km, 10 km
Kraków 
małopolskie
17:00
sob
Strzałkowo – dobry kierunek
10 km
Strzałkowo 
wielkopolskie
18:00
sob
II Bieg Pamięci
5 km
Palmiry 
mazowieckie
20:30
sob
I Nocny Bieg Świętojański
4.3 km, 10 km
Poznań 
wielkopolskie
21:00
sob
10. Jubileuszowy Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego
21.097 km, 42.195 km
Bydgoszcz 
kujawsko-pomorskie
21:00
sob
Nocny Bieg Świętojański
10 km
Opalenica 
wielkopolskie
21:00
sob
3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
21.097 km
Wrocław 
dolnośląskie
21:00
sob
IX Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę
10 km
Stargard Szczeciński 
zachodniopomorskie
21:30
sob
4 Nocny Bieg Świetlików
6 km
Dąbrowa Górnicza 
śląskie
22:00
sob
Bieg Sobótkowy
5 km
Słupsk 
pomorskie

21 czerwca (niedziela)

06:00
niedz
Bieg Dookoła Doliny Wisły Bieg 77
65.5 km
Ustroń 
śląskie
08:30
niedz
X Visegrad Maraton
42.195 km
Rytro 
małopolskie
09:00
niedz
Cykl maratonów górskich w Beskidach – Lato
42 km
Bielsko-Biała 
śląskie
09:00
niedz
II Mistrzostwa Poznania w Biegu na 6 godzin
6 h, 3 h
Poznań 
wielkopolskie
09:00
niedz
Men Expert Survival Race
5 km, 10 km
Warszawa 
mazowieckie
10:00
niedz
RUN4.pl
5 km
Przykona 
wielkopolskie
10:00
niedz
The Color Run by PZU
5 km
Poznań 
wielkopolskie
10:00
niedz
I Wroniecka Dycha
10 km
Wronki 
wielkopolskie
10:00
niedz
III Półmaraton Radomskiego Czerwca ‘76
21.097 km
Radom 
mazowieckie
10:15
niedz
Biegowy Puchar Olsztyna – bieg 4
5 km
Olsztyn 
warmińsko-mazurskie
10:30
niedz
I Śląski Bieg Charytatywny
5 km, 10 km
Chorzów 
śląskie
10:30
niedz
VI Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów
13 km
Złotoryja 
dolnośląskie
11:00
niedz
V Bieg Chęć na Pięć
5 km
Lublin 
lubelskie
11:00
niedz
Szczecińska Liga Biegowa – bieg V
6.6 km
Szczecin 
zachodniopomorskie
11:00
niedz
XIV Grand Prix Elbląga w Biegach Przełajowych – Bieg III
5 km
Elbląg 
warmińsko-mazurskie
11:00
niedz
BiegamBoLubię Lasy #2
5 km, 10 km
Dziewicza Góra 
wielkopolskie
11:00
niedz
III Sucholeska Dziesiątka Fightera
5 km, 10 km
Suchy Las 
wielkopolskie
11:00
niedz
XI Bieg Świętojański o Puchar Burmistrza Międzychodu
3.5 km, 10 km
Międzychód 
wielkopolskie
11:00
niedz
Cztery Pory Roku
5 km
Bierutów 
dolnośląskie
11:30
niedz
II Bieg Sitarski
1.2 km, 6 km
Biłgoraj 
lubelskie
11:45
niedz
IX Powiatowy Bieg im. Jadwigi Wajsówny
3.6 km
Pabianice 
łódzkie
12:00
niedz
XVII Nowogrodziecka 10-tka
10 km
Nowogrodziec 
dolnośląskie
12:00
niedz
Wieliszewski Crossing – Lato
10 km
Krubin 
mazowieckie
12:00
niedz
I Zduńskowolska Dycha
10 km
Zduńska Wola 
łódzkie
12:00
niedz
III Bieg o Puchar Burmistrza Opoczna
10 km
Opoczno 
łódzkie
12:00
niedz
Bieg Chełmońskiego
1.1 km, 10 km
Radziejowice 
mazowieckie
12:00
niedz
Triathlon Bolimowski – "Rawka"
42.3 km
Skierniewice 
łódzkie
12:00
niedz
AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie
2 km, 10 km
Garwolin 
mazowieckie
12:00
niedz
Janczewska 10
10 km
Santok 
lubuskie
12:30
niedz
II Bieg Cienińska Szóstka
6 km
Cienin Zaborny 
wielkopolskie
12:30
niedz
Memoriał Pułkownika Władysława Kabata PS. „Brzechwa”
10 km
Wietrzychowice 
małopolskie
13:00
niedz
I Gminny Bieg Uliczny im. Janusza Smiatacza o puchar Wójta Gminy Trzcinica
8 km
Trzcinica 
wielkopolskie
14:00
niedz
VI Bieg Sołecki
5 km
Wierzchowisko 
śląskie
17:00
niedz
III Świętojański Bieg Trzeźwości
10 km
Mysłowice 
śląskie
17:00
niedz
XIII Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno
10 km
Bukowno 
małopolskie
18:00
niedz
Bieg 345-Lecia Góry Kalwarii
5 km
Góra Kalwaria 
mazowieckie
Redakcja Bieganie.pl