13 lipca 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kaczmarek najszybsza na 400 m podczas ME U-23


Wielki sukces zanotowała 21-letnia Natalia Kaczmarek w trzecim dniu Mistrzostw Europy do lat 23 rozgrywanych w Gävle. Polka z wynikiem 52.34 zwyciężyła na dystansie 400 metrów.

Reprezentująca aktualnie KS AZS AWF Wrocław zawodniczka w tym roku zdobyła dwa medale młodzieżowych mistrzostw kraju. W Szwecji nie była uznawana za główną faworytkę do złota. Jednak po wyjściu na ostatnią prostą widać było, że ma najwięcej sił z grona biegnących szeroką ławą finalistek 400 metrów. Mistrzostwo zapewniła sobie dosłownie rzutem na taśmę i sama nie była pewna wygranej, do czasu, aż jej nazwisko i rezultat 52.34 nie pojawiły się jako pierwsze na tablicy świetlnej. Jak wspomniała w wywiadzie dla EAA nowy rekord życiowy ją zaskoczył i czuła się po biegu wyczerpana. Ma jednak nadzieję na start w Doha w składzie seniorskiej sztafety 4×400 metrów…

Drugie miejsce przypadło Czeszce Ladzie Vondrowej, która utrudniła sobie zadanie startując na godzinę przed finałem płaskiej czterysetki – w biegu eliminacyjnym na swoim nominalnym dystansie 400 m przez płotki. Trzecie miejsce za Kaczmarek i Vondrową zajęła Andrea Miklos z Rumunii. Na szóstym miejscu znalazła się faworyzowana Anastasiia Bryzgina z Ukrainy.

Możliwość komentowania została wyłączona.