1 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już dziś Trening ze zwycięzcami Wings for Life World Run i Asią Jóżwik


Dominika Stelmach, Grzegorz Urbańczyk i Bartosz Olszewski znani są z tego, że biegają, bo lubią. Podczas Wings for Life World Run ich ucieczkę przed samochodem – metą, śledzili kibice na całym świecie. Teraz wszyscy chętni będą mieli szansę, by poznać ich osobiście. Już w najbliższy poniedziałek Dominika, Grzegorz i Bartek, wraz z trenerem Grzegorzem Zwierzchoniem, poprowadzą spotkanie Biegam Bo Lubię NOCĄ. Początek o godz. 20:00 pod radiową Trójką, ul. Myśliwiecka 3/5/7.

O tym, że w grupie biega się raźniej, wie każdy, kto choć raz tego spróbował. Jedną z okazji do wspólnego treningu w doborowym gronie będzie spotkanie Biegam Bo Lubię NOCĄ (1 lutego), do którego dołączą zwycięzcy Wings for Life World Run w Polsce w 2014 i 2015 roku. Razem z Grzegorzem Zwierzchoniem poprowadzą otwarty trening, podzielą się swoim biegowym doświadczeniem, a także opowiedzą o formacie Światowego Biegu i zdradzą swoje plany na jego 3. edycję.

W poniedziałek, o 20:00, pod radiową Trójką pojawią się także ambasadorzy biegu: Paulina Holtz, Krzysztof Łoniewski, brązowa Mistrzyni Europy w biegu na 800 m – Joanna Jóźwik oraz żużlowcy bracia Pawliccy i Maciej Janowski. Wszyscy już teraz przygotowują się, by 8. maja wystartować w Wings for Life World Run i pobiec dla tych, którzy biegać nie mogą. 

olszewski

Wings for Life World Run to jedyny bieg na świecie, w którym tradycyjna linia mety jest zastąpiona samochodami pościgowymi (ruszającymi za uczestnikami 30 minut po starcie). Grzegorzowi Urbańczykowi w 2014 r. udało się uciekać przed „ruchomą metą” przez ponad 49 km. Podczas ubiegłorocznej edycji, Dominika Stelmach pokonała 41 km, zanim dogonił ją samochód, a Bartek Olszewski ukończył bieg po ponad 73 km. Nietypowy format sportowy pozwala zatem wziąć udział w biegu wszystkim, niezależne od ich zaawansowania, formy i indywidualnych celów. Z pewnością równie różnorodne grono miłośników aktywności fizycznej spotka się także w poniedziałek przy ul. Myśliwieckiej.

Biegam Bo Lubię NOCĄ ze zwycięzcami Wings for Life World Run
1 lutego 2016 r., start o godz. 20:00 spod radiowej Trójki, ul. Myśliwiecka 3/5/7
Więcej szczegółów można znaleźć na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1680349662238730/
APLIKACJA BIEGOWA: WINGS FOR LIFE WORLD RUN – SELFIE RUN

Dla tych, którzy już nie mogą doczekać się dreszczyku emocji, związanego z ucieczką przed metą, przygotowana została specjalna aplikacja biegowa „Wings for Life World Run”. Aplikacja jest bezpłatnie dostępna dla systemów iOS oraz Android i pozwala odbyć indywidualny bieg tzw. „Selfie Run”, symulujący prawdziwą ucieczkę przed goniącą metą, niezależnie od lokalizacji. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie biegu: www.wingsforlifeworldrun.com

Możliwość komentowania została wyłączona.