18 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Iwona Lewandowska mistrzynią Polski na 10 km

Iwona Lewandowska wywalczyła w niedzielę (18 maja) w Bielsku-Białej tytuł mistrzyni Polski w biegu ulicznym na 10 km. Zawodniczka Vectry Włocławek pokonała m.in. swoją koleżankę klubową – Katarzynę Kowalską i olimpijkę z Aten i Pekinu – Monikę Drybulską.

iwona lewandowska 1

Dla Iwony Lewandowskiej jest to drugi tytuł mistrzyni Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Pierwszy wywalczyła dwa lata temu, również w Bielsku-Białej. Wówczas zawodniczka z Włocławka zwyciężyła z czasem 33:34. W tym roku zwycięstwo odniosła z czasem 33:22, a więc najlepszym w 3-letniej historii mistrzostw.

Srebrny medal tegorocznych MP wywalczyła Katarzyna Kowalska. Zawodniczka, specjalizująca się dotychczas w biegu przeszkodowym na 3000 m, uzyskała wynik 33:47.

Brąz przypadł Monice Drybulskiej, która w przeszłości reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach i Pekinie. Biegaczka Grunwaldu Poznań minęła metę z wynikiem 34:21.

W mistrzostwach sklasyfikowano zaledwie 11 zawodniczek.

Kenijczycy najszybsi w biegu głównym

Mistrzostwa odbyły się w ramach 22. Biegu Fiata, w którym zwyciężył Abel Kibet Rop. Kenijczyk na pokonanie 10-kilometrowej trasy potrzebował 29 minut i 20 sekund.
Na kolejnych miejscach uplasowali się rodacy zwycięzcy – Joel Maina Mwangi (2 miejsce z czasem 29:26) i Haron Sirma (3 miejsce z wynikiem 29:33). Pierwszy Polak, Wojciech Baczyński, był siódmy (32:37).

Bieg główny na dystansie 10 km ukończyło 1150 osób.