6 sierpnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

IV Bieg Charytatywny Wybiegaj Sprawność


12 października 2014 r. odbędzie się IV edycja charytatywnego biegu „Wybiegaj Sprawność” organizowanego przez Stowarzyszenie „Dać siebie Innym” pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Bieg tradycyjnie odbędzie się na Kępie Potockiej w Warszawie.

header

W tym roku planujemy wybiegać cztery elektryczne wózki inwalidzkie dla Julii, Weroniki, Bartka i Mateusza, a także sprzęt rehabilitacyjny dla Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach o wartość 100 tys. złotych – mówi Janusz Bukowiecki, organizator imprezy.

– Pragnę przypomnieć że w dotychczasowych trzech edycjach biegu Wybiegaj Sprawność wybiegaliśmy sześć wózków elektrycznych, samochód osobowy dla 100-tki dzieci Hospicjum Domowego oraz 10 + 2 turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci obciążonych chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym o nazwie Zespół Smitha, Lemlego i Opitza (wartość ogólna 206 tys.złotych) – dodaje Pan Janusz.

Gdzie się zapisać?

Zapisy do tegorocznego biegu rozpoczęły się 4 sierpnia. Chęć udziału w zawodach można zgłosić na stronie http://www.wybiegajsprawnosc.pl/index.php/zapisy.html

Opłata startowa za udział w biegu głównym wynosi minimum 50 złotych, zachęcamy do wyższych wpłat zgodnie z ideą biegu. Całość środków zebranych z opłat startowych zostanie przekazana na ww. cele. Uczestnicy biegów dziecięcych i młodzieżowych są zwolnieni z opłaty startowej (nawet symboliczne wpłaty mile widziane).

Dodajmy, że limity zawodników, którzy mogą wystartować w imprezy wynoszą: dla dorosłych 500 osób, dla dzieci 160 oraz dla zawodników startujących w wyścigu nordic walking 50 osób.

Szczegóły: http://www.wybiegajsprawnosc.pl/http://kalendarzbiegowy.pl/

Serdecznie zapraszamy!