3 3 2
9 lipca 2024 Redakcja Bieganie.pl Imprezy

8 tysięcy uczestników na listach startowych i prezentacja medalu 33. Biegu Powstania Warszawskiego


Już prawie 8 tysięcy osób zapisało się na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. 27 lipca wspólnie, w sportowym duchu i podniosłej atmosferze oddamy hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego i upamiętnimy wydarzenia z 1944 roku. Pamiątkowe medale dla uczestników łączą pamięć o Warszawie oraz przewodni dla tegorocznego wydarzenia — motyw olimpijski.

Pamiątkowy medal dla każdego

Każdy uczestnik, który przekroczy metę, otrzyma pamiątkowy medal. Projekt łączy  w sobie elementy nawiązujące  do Powstania Warszawskiego oraz do Igrzysk Olimpijskich. Na awersie widnieje symbol – rzeźba znaku PW z Kopca Powstania Warszawskiego. Na rewersie zobaczycie nawiązanie do rozpoczynających się niebawem Igrzysk. Płonący po obu stronach ogień to jednocześnie płomień trawiący miasto, znak pamięci o poległych, jak i ogień olimpijski.

MEDAL BIEG POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1200x628px

#OlimpijczycyWPowstaniu

33. Bieg Powstania Warszawskiego, kultowy stołeczny bieg, ma swój motyw przewodni – „Olimpijczycy W Powstaniu”. W ramach wybranego na ten rok tematu przybliżane zostaną postaci, które zostawiły swój ślad zarówno w historii sportu, jak i w stołecznym zrywie niepodległościowym. Na kontach organizatorów na Instagramie publikowane są tematyczne odcinki przybliżające sylwetki powstańców.  

– Zachęcam wszystkich miłośników biegania do zapisów na tegoroczny Bieg Powstania Warszawskiego. W tym roku atmosfera będzie wyjątkowo podniosła, bo nie dość, że obchodzimy okrągłą 80. rocznice bohaterskiego zrywu warszawianek i warszawiaków, to zawody biegowe upamiętniające to historyczne wydarzenie, przypadają na czas Igrzysk Olimpijskich. W związku z tym na pamiątkowych medalach, które wręczymy uczestnikom, pojawi się motyw olimpijski. Tak by uhonorować tych, którzy nie tylko walczyli o medale, ale i o wolność. Do zobaczenia! – zaprasza Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

#BiegamDobrze dla Bohaterów

#BiegamDobrze dla Bohaterów to akcja charytatywna, w której wspieramy Powstańców – podopiecznych Stowarzyszenia Monopol Warszawski, zgromadzonych wokół Domu Powstańców Warszawskich. To grupa najmłodszych uczestników Powstania.

W tym roku już po raz trzeci zbieramy środki, które wesprą zdrowie i poprawią komfort życia Bohaterów. W poprzednich dwóch edycjach, dzięki wpłatom uczestników zebrano niemal… 30 tysięcy złotych! Fundusze pozwoliły na zakup okularów korekcyjnych, wózków inwalidzkich, chodzików, ciśnieniomierzy i aparatów słuchowych. Zbiórkę może założyć każda osoba mająca numer startowy na bieg.

Dla tych, którzy na zbiórce zgromadzą co najmniej 300 zł, przygotowano upominki – bilety wstępu do warszawskich instytucji kultury.

– Dzięki #BiegamDobrze dla Bohaterów możemy w namacalny sposób wesprzeć uczestników wydarzeniach z 1944 roku. Obok pielęgnowania pamięci o historycznych wydarzeniach, chcemy zadbać również o ludzi i w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność i szacunek. Uczestnicy łączą bieganie z pomaganiem i patriotyzmem, to piękny moment. – mówi Magda Skrockadyrektor Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”.

Dołącz!

Bieg na 5 km rozpocznie się o godz. 20.30, zaś start biegu na 10 km przewidziany jest na 21.15. Biegacze zmierzą się z wybranymi dystansami na nowych trasach. Zapisy trwają – dostępnych jest jeszcze około 4000 miejsc na listach startowych.  

W Biegu Powstania można wziąć udział także wirtualnie – z dowolnego miejsca na świecie. Wirtualna edycja wydarzenia rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Uczestnicy mogą pobiec wybrany dystans w dogodnym dla siebie dniu. Dla biegaczy „wirtualnych” przygotowano odrębną klasyfikację oraz trzy rodzaje pakietów.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji: www.biegpowstaniawarszawskiego.pl

Link do rejestracji na maraton: www.rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments