Redakcja Bieganie.pl
Przeprowadzona w tym roku pierwsza edycja Biegu Ultra Granią Tatr szybko zyskała miano najbardziej ekstremalnego i okraszonego najpiękniejszymi widokami biegu w Polsce. Tym samym, do organizatorów coraz intensywniej spływają zapytania o kolejne odsłony imprezy. Poznaliśmy ich oficjalne stanowisko: Zgodnie z ustaleniami z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, pozwalającymi nam na organizację Biegu nie częściej niż raz na dwa lata oświadczamy, że nie staramy się o zgodę na 2014 rok. W następnym sezonie wystąpimy o zezwolenie na organizację zawodów w sierpniu 2015 roku i mamy nadzieję, że uda nam się je otrzymać.
Aby wystartować potrzeba kwalifikacji
Mimo, że w 2014 nie odbędzie się BUGT ten czas nie musi być zmarnowany dla fanów nowego biegu ultra. Aby wystartować w kolejnej edycji biegu granią tatr do końca 2014 roku należy uzyskać kwalifikację. Można to zrobić na jeden sposób – startując w innych, ekstremalnych biegach. – Tymczasem aby dać Wam czas na przygotowania i treningi oraz ustalić jasne kryteria, zmieniamy formułę biegów kwalifikacyjnych. Aby wystartować w następnych zawodach należy uzyskać 3 punkty w maksymalnie dwóch biegach w latach 2013 – 2014 – podają organizatorzy.
Jakie dokładnie biegi dają kwalifikację do II edycji Biegu Ultra Granią Tatr?
Oto lista wraz z wartością punktową każdego ze startów:
Obozy biegowe dla uczestników
Ekipa BUGT zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w specjalnym obozie treningowym „biegowo-biegówkowym” w marcu oraz dwóch obozach stricte biegowych, w Murowańcu (czerwiec) oraz we włsokim Maso Corto (ipiec). Wszystkie obozy prowadzi biegacz ultra z Teamu Salomon Suunto – Marcin Świerc. Więcej informacji o tym, co zgotowali organizatorzy znajdziecie na stronie biegu – WWW.GRANIATATR.PL
Dlaczego warto wystartować w Biegu Granią Tatr?
Trasę biegu (która w II edycji ma niewiele się zmienić w porównaniu do I) wytyczono na dystansie ok. 70 km głównymi pasmami Tatr. Trasa podzielona była na cztery odcinki. Pierwszy (26 km), wiodący pasmem Tatr Zachodnich był jednocześnie odpowiedzialny za największe wzniesienia. Z poziomu 900m npm trzeba było wejść na kolejne szczyty Tatr Zachodnich: Rakoń, Wołowiec, Jarząbczy Wierch a w końcu na najwyższy na całej trasie Starorobociański Wierch (2172 m npm).
Chcecie przeczytać i zobaczyć więcej?
Zobaczcie naszą video-relację z I edycji – TUTAJ >>