19 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

ICE BUG WINTER TRAIL – Kogo nie było niech żałuje


Piękna pogoda, widoki, niesamowita atmosfera, świetna organizacja i oznakowanie trasy, praktyczny pakiet startowy z dobrej jakości kamizelką polarową i cieniutkim kominem Ice Bug oraz gadżetami od sponsorów. No i co najważniejsze blisko 400 osób na starcie. Jak na pierwszy bieg tego typu, i to w dodatku zimą, to naprawdę niezły wynik.

j66 1588w foto podhale2

Ice Bug Winter Trail to jedna z niewielu zimowych imprez biegowych. Bieg był rozgrywany w Nowym Targu na Gorczańskim szlaku wiodącym na najwyższy szczyt tegoż pasma – Turbacz (1310 m n.p.m.) i z powrotem. W sumie ok. 16,7 km. 
Chociaż w całej Polsce śniegu jak na lekarstwo to akurat w Goracach było go tyle ile trzeba. Dwa dni przed biegiem spadł śwież biały puch, a w nocy przytrzymał mróz, więc warunki na trasie były takie jakie być powinny. Wszyscy amatorzy mocnego zmęczenia mieli dużą możliwość pozbycia się wszelkich zapasów glikogenu i przyprawić swoje nogi o piekący ból, szczególnie na końcówce – ci co byli wiedzą o co chodzi!
Reprezentacja bieganie.pl również postanowiła wystartować w biegu i… było ciężko 🙂 Początek to mniej więcej kilometr po asfaltowej drodze pokrytej gołoledzią, następnie zaśnieżona droga, na przemian mocne podbiegi i wypłaszczenia, a im bliżej szczytu Turbacza tym bardziej głęboki i grząski śnieg. A potem już tylko w dół z jednym małym wyjątkiem. Ostatni kilometr to długi podbieg, przed którym trzeba było jeszcze zamoczyć nogi w lodowatej rzeczce i krótki ostry zbieg po grząskim śniegu wzdłuż wyciągu na Długiej Polanie w Nowym Targu.
Zwycięzcą biegu w kategorii mężczyzn został Bartosz Gorczyca, na drugim miejscu uplasował się Daniel Wosik, a trzecie miejsce zajął Michał Garbacik. W kategorii kobiet triumfowała Dominika Wiśniewska przed Olgą Łyjak i Agnieszką Faron. Zwycięzcom gratulujemy. Mnie udało się zakończyć bieg na 9 pozycji.

Wyniki: http://icebugwintertrail.pl/?page_id=55
Zdjęcia: http://www.foto.podhale.pl/