New Balance 1080v12
 
23 maja 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

I Zielonogórski Półmaraton


runplanet.jpg


Dawno, dawno temu kilkoro śmiałków, odważnych i walecznych  spotkało się o zmroku  w odludnym miejscu. Rozprawiali o tym, co ich najbardziej pochłaniało, czyli o turniejach. Uczestniczyli w wielu zmaganiach, a podróże choć przyjemne zajmowały im dużo czasu. Pewnej nocy narodził się pomysł, by kolejny turniej zorganizować w ich rodzinnych stronach… Głowili się i rozmyślali, co zrobić, by inni niestrudzeni i  ciekawi przygód zechcieli wziąć udział w zawodach. Wtem przemówił jeden kamrat:  ” To nie czas by wroga szukać, to nie czas by zwadą kusić. Serce, dobroć im pokażmy, własną pychę niech odrzucą i zawalczą w imię innych…”


Drodzy biegacze,

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji akcji, której celem jest niesienie pomocy innym. Ramię w ramię stańmy na starcie I Półmaratonu „ZIELONOGÓRSKA POŁÓWKA” ze świadomością, że dajemy innym kawałek siebie. Impreza, którą organizujemy, nie będzie kolejną pozycją odhaczoną w Waszym biegowym kalendarzu. 22 września biegniemy nie tylko dla siebie. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na cele Stowarzyszenia „Warto Jest Pomagać”. Wierzymy, że w pomoc włączą się zarówno artyści jak i sportowcy z całej Polski. Swoje poparcie dla akcji wyraziły już Katarzyna Bujakiewicz, Magdalena Różczka oraz Joanna Brodzik.

Atestowana trasa półmaratonu biec będzie głównymi ulicami miasta Zielona Góra. Towarzyszyć nam będą zespoły muzyczne oraz niezwykły doping. Po biegu zapraszamy na finałowy koncert.
Szczegóły dotyczące akcji, trasę oraz zapisy znajdziecie na stronie www.polmaraton.zgora.pl

Współorganizatorem akcji jest Sklep dla Biegaczy RunPlanet.