New Balance 1080v12
 
4 listopada 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Herbalife Triathlon przenosi się do Gdyni!


Herbalife Triathlon, największa i najlepiej rozpoznawalna impreza triathlonowa w Polsce po czterech latach obecności w Suszu przenosi się do Gdyni. Impreza odbędzie się też w nowym terminie od 9 do 11 sierpnia 2013 roku. Zmiany te są pierwszym krokiem do włączenia Herbalife Triathlon Gdynia do cyklu najbardziej znanych na całym świecie zawodów Ironman.

– Zmiana lokalizacji zawodów jest podyktowana przede wszystkim chęcią rozwoju Herbalife Triathlon. Gdynia otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Dzięki tej zmianie nie tylko będziemy mogli zwiększyć limit uczestników do 1500 osób, ale również w dalszym ciągu podnosić standardy organizacyjne. A to jest niezbędne, by zrealizować cel, jakim jest przystąpienie Herbalife Triathlon Gdynia do 70.3 Ironman Series – mówi Michał Drelich, prezes agencji Sport Evolution.

Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia 2013 roku. Głównym wydarzeniem tej trzydniowej imprezy będą zawody na dystansie ½ Ironmana, a więc 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1km biegu zaplanowane na niedzielę, 11 sierpnia. W programie zawodów zaplanowany jest także aquathlon.

Trasa rowerowa i biegowa zostały wyznaczone w ścisłym centrum miasta (m.in. ulicą Świętojańską i Bulwarem Nadmorskim). Strefa zmian, jak i meta będą zlokalizowane na Skwerze Kościuszki. Tłem rywalizacji sportowej będą zatem symbole Gdyni – ORP Błyskawica, Dar Pomorza oraz Sea Towers. Skwer Kościuszki jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie miasta, co gwarantuje wysoką liczbę kibiców. Żywiołowy doping będzie towarzyszyć zawodnikom również podczas startu, który odbędzie się z Plaży Miejskiej, o tej porze roku pełnej plażowiczów.

Mocną stroną Herbalife Triathlon ma być również biuro zawodów i expo zlokalizowane w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gdyni. Ten nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt jest przystosowany do organizacji imprez nie tylko o charakterze sportowym, ale również targowo-wystawienniczym i muzycznym.  Obiekt położony jest blisko bazy hotelowej i turystycznej, środków komunikacji miejskiej oraz w sąsiedztwie pięknego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

– 19 listopada planujemy uruchomić stronę internetową zawodów, a 26 listopada ruszają zapisy. Herbalife Triathlon Gdynia to obowiązkowa pozycja w kalendarzu polskiego triathlonisty. Impreza będzie promowana pod hasłem „Okręt flagowy polskiego triathlonu” – mówi Michał Drelich.