30 kwietnia 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Hard Dog Race, czyli 1 czerwca na 6 nóg!


Trzecia edycja zawodów Hard Dog Race w kategorii Base, czyli na dystansie sześciu kilometrów z 16 przeszkodami oraz po raz pierwszy w kategorii Junior (2km, 8 przeszkód) odbędzie się 1 czerwca na Górze Kamieńsk koło Bełchatowa. Do 5 maja obowiązuje niższa opłata startowa na to bezprecedensowe wydarzenie.

Hard Dog Race jest niezwykłym biegiem z przeszkodami, w którym pies w parze z właścicielem musi pokonać specjalnie przygotowaną trasę, składającą się z wzniesień, niespodzianek wodnych, błotnych oraz specjalnie skonstruowanych przeszkód.

hdg_1.jpgW trakcie HDR, nie tylko konkuruje się z czasem; trzeba pokonać trudne przeszkody, czasem upór psa i oczywiście siebie. Jednak zmęczenie szybko mija po przekroczeniu linii mety, a jedynym uczuciem staje się szczęście i duma z twardego duetu – samego siebie i swojego psa. Motto zawodów „Sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo” znakomicie oddawało atmosferę towarzyszącą poprzednim edycjom imprezy.

W tym roku na górze Kamieńsk niedaleko Bełchatowa po raz pierwszy odbędą się nie tylko zawody w wersji BASE, ale i rywalizacja HDR Junior, w której mogą wziąć udział dzieci w wieku 8-14 lat. W tej formule młodzi zawodnicy mają do pokonania 2-kilometrową trasę naszpikowaną 8 przeszkodami. To będzie niesamowity Dzień Dziecka!

hdg_2.jpgZawody Hard Dog Race są całodziennym wydarzeniem, w którym mogą wziąć udział nie tylko zawodnicy dwu- i czteronożni, ale także ich przyjaciele i rodzina, dopingując waleczne pary i uczestnicząc w dodatkowych atrakcjach na miejscu.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie www.harddograce.pl. Tam również można dokonać zgłoszenia online.

UWAGA! Do 5 maja włącznie obowiązuje niższa opłata startowa.

To będzie ciężki ale fajny dzień. Podejmujesz wyzwanie? Zgłoś się i sprawdź, jak poradzisz sobie – Ty i Twój pupil – w biegu na sześć nóg.

Możliwość komentowania została wyłączona.